Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu


03. 03. 2014  15:25     Redakce BP.com     komentáře (2)

IX. ročník ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 je za námi, vyhrál poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Znamená to něco? Samozřejmě že ano!

Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu
.

TZISKOVÁ ZPRÁVA – VÝSLEDKY ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK 2013

.

Před páteční půlnocí dohlasovali poslední čtenáři portálu www.bankovnipoplatky.com a další ročník populární ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 byl skončen. Dopadl podle očekávání – mediálně diskutovaný poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření potvrdil roli favorita a po vítězství v 1. kole si se svými soupeři poradil i v únorovém finále. Je možné z tohoto vítězství něco vyvozovat?

Podle názoru členů naší redakce je to velmi zajímavá zpráva, neboť se ukazuje, že po vítězných taženích zjevných absurdit mezi položkami ceníků bank se vlivem konkurence a rostoucího povědomí bankovních klientů o bankovních službách charakteristické znaky „absurdity“ posouvají do míst, které byly ještě donedávna mimo zorné pole respondentů této populární a popularizační ankety.

Toto zorné pole je blíže debatě o základním poslání bankovní činnosti, kterým je – dle ekonomické definice bankovnictví – zprostředkovatelská činnost na trhu zápůjčních fondů (poskytování úvěrů a přijímání vkladů) a z ní plynoucí výnosy založené na úrokové marži (rozdílem efektivní mírou z úvěrů a efektivní mírou z vkladů). Poplatky za cokoliv mezi poslání bank zcela jistě nepatří. Stejně jako je zcela legitimní tyto poplatky po klientech chtít, je legitimní i odmítat tyto poplatky platit. Zvyšující se konkurence v bankovním sektoru i osvětová činnost tuzemských médií (do první linie se v oblasti zvyšování finanční gramotnosti na poli retailového bankovnictví stavíme již od roku 2005) postupně zvyšují také očekávání a nároky, které klientky a klienti na české banky mají. A to je moc dobře.Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu

Poplatky České spořitelny
Tak Česká spořitelna si bere pokutu i za to že Vám zavolají - 500,00 Kč (dle sazebníku), k odesílání...
absurdnější poplatek v souvislosti s úvěrem:
Za nejabsurdnější poplatek považuji poplatky za pohyb (v rámci banky) týkající se inkasování splátek...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

35281601433

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Ekonomická důvěra spotřebitelů je nejnižší od dubna


Ekonomická důvěra spotřebitelů šla výrazně dolů. Dle dnešních čísel z ČSÚ se snížila na 83,1b, což je nejhorší výsledek od letošního dubna, tedy od jarního zastavení ekonomiky. Méně lidí hodlá spořit, navíc se větší podíl lidí obává dalšího růstu nezaměstnanosti. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více