Názory

Očima podnikatele

Server www.bankovnipoplatky.com chce postupně rozšířit svůj záběr také na podnikatelský pohled na bankovní tématiku. Živnostníci, středně velcí podnikatelé, ale i velké firmy často narážejí na podobná úskalí, jako běžný občan. Ať už jde o nesrozumitelnost podmínek, vysoké a netransparentní bankovní poplatky či nabízené úroky nebo neposkytnutí požadované služby.

Jako první vlaštovku v této oblasti jsme se rozhodli vytvořit rubriku, kde by úspěšný podnikatel Tomáš Březina(CV) jednou za 14 dní komentoval dění kolem bank, úvěrů, hypoték, úroků a vůbec kolem peněz, ekonomiky a státu. A aby to dávalo smysl a logiku, oslovili jsme podnikatele, který vytvořil firmu doslova na zelené louce a který je i po 21 letech jediným, tedy 100% vlastníkem. V této rubrice vám tedy nabídneme pohled českého podnikatele, který nepotřeboval pomoc ani zahraničního kapitálu, ani nezískal bohatství na základě pofiderní privatizace, dědictví či zázračného zbohatnutí přes noc.

Příjemné počtení.

Sedm tipů, jak financovat podnikání

07. 10. 2014  11:37  |   Ženy podnikatelky často řeší dilema, jak skloubit roli profesionálky, manželky a matky. I proto tvoří stále menšinu. Díky odlišnému přístupu a jinému myšlení jsou pro podnikatelskou sféru nezbytné. Často mají lepší nápady než muži. Uplatňují se zejména v kreativních profesích a mnohdy přicházejí s netradičními myšlenkami. V dnešní době ovšem už nestačí mít jen dobrý nápad, chce to i reálný finanční plán a dostatek zdrojů pro rozvoj podnikání. více »

Podnikatelé! Víte, proč si platíte podnikatelský účet?

21. 03. 2013  11:55  |   Máte v bance otevřený podnikatelský účet? Myslíte si, že je to nutnost? Možná vás vyvedeme z omylu. A v takovém případě jeho zrušením můžete ušetřit až několik tisíc Kč ročně. více »

Pád říše Římské … a úpadek euroamerické civilizace aneb může za to hlavně Otto Eduard Leopold von B…

01. 08. 2011  01:16  |   Přínášíme další komentář podnikatele Tomáše Březiny, který neotřelým způsobem komentuje dění v bankovním a finančním sektoru a prezentuje svůj názor na současný ekonomický vývoj. více »

Očima podnikatele - Elity s instinkty účetních

20. 04. 2011  00:26  |   Před několika lety jsem vedl rozhovor, resp. byl jsem spíše posluchačem příběhu velmi vysokého manažera nadnárodní společnosti, která měla a má zásadní, strategický význam pro celé ekonomické prostředí. více »

Očima podnikatele: Chvála konfliktu

14. 03. 2011  13:15  |   Češi nemají rádi konflikt, většina ho přímo nesnáší. Dokonce jsou na to pyšní, připadají si mírumilovní, proto noblesní, tak trochu lepší než okolní, natož vzdálený, svět. I ta naše revoluce byla sametová, bezkonfliktní. Pamatuji se, že média nás všechny chválila, že nikdo ze statisíců účastníků legendárních shromáždění na Václavském náměstí v listopadu 89 nerozbil ani jedinou výkladní skříň. Jsem přesvědčen, že je to chyba, dokonce obrovská chyba. Nikoliv nerozbité výkladní skříně při listopadových demonstracích, ale že nemáme rádi konflikt, že se mu vyhýbáme, že ho většina z nás z principu odsuzuje. více »

Očima podnikatele: Peníze, sex, smrt aneb hlavně si nelhat

19. 02. 2011  16:01  |   Tajemství vnitřní mluvy od Ivo Tomana je kniha, kterou by si měl přečíst každý. Je o pozitivním myšlení pro prožití smysluplného a úspěšného života. Dle mého názoru je pravdivá. Ze stejné kategorie jako bestsellery Bohatý táta, chudý táta od Roberta T. Kiyosaki nebo Myšlením bohatství od Napoleona Hilla. Tato kniha je však lepší, napsal ji Čech pro Čechy. více »

Očima podnikatele

14. 02. 2011  22:56  |   více »

Podnikatelé a banky

15. 09. 2009  06:58  |   Podnikatelé a banky se navzájem potřebují, to je zřejmé. Potřebovat se ještě nutně neznamená vzájemně se mít rád. více »

Banky prodělaly miliardy na Islandu, trestají za to české podnikatele

13. 05. 2009  06:41  |   Tři největší české banky musely odepsat 15 miliard korun, kvůli nevydařeným investicím do zkrachovalých bank na Islandu či USA. Tato částka představuje více než 40 procent jejich celoročního zisku. Za tuto ztrátu jsou nyní trestáni podnikatelé. více »

Podnikatelské účty – vítězství mBank a mnohá překvapení

18. 11. 2008  02:43  |   Průzkum se týkal stěžejní poptávky živnostníka, malého či středního podnikatele, který používá základní bankovní služby. Předmětem průzkumu nebyly individuální potřeby některých podnikatelů jako jsou zahraniční platby, úvěry, akreditivy, dokumentární inkasa, záruky, šeky a další sofistikované bankovní služby. více »

Podnikatelé zvolili svou nejlepší banku!

19. 09. 2007  12:06  |   Podnikatelé a živnostníci řekli jasně, která banka je pro ně nejužitečnější a poskytuje jim nejlepší služby. Stejně tak označili banku, která je z hlediska podnikatelů nejhorší. Podnikatelé mají již několik měsíců možnost prostřednictvím ankety pořádané portálem www.bankovnipoplatky.com ohodnotit banku, které jsou klienty. více »

Dotazníková anketa pro podnikatelskou veřejnost - Najdi si svoji banku!

15. 03. 2007  00:13  |   Bankovní poplatky a služby bank působících v ČR je téma nevyčerpatelné. O tomto tématu je nutné a užitečné mluvit. Proto se Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR a portál www.bankovnipoplatky.com rozhodly vyhlásit anketu - Najdi si svoji banku. Mediální partnerem této ankety je finanční server Měšec.cz. více »

Bankovní servis pro lidi se zdravotním postižením

28. 01. 2007  09:55  |   Odeslali jsme našim bankám otázky, které se týkají bankovních služeb pro lidi se zdravotním postižením. více »

Tisková zpráva - spolupráce se Sdružením podnikatelů a živnostníků ČR (14.11.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Portál www.bankovnipoplatky.com se do této doby zabýval především bankovními poplatky, které se týkaly fyzických osob. Poplatková politika našich bank je však „nemilosrdná“ i u podnikatelských účtů. Proto se rozšiřuje záběr portálu i o oblast právnických osob. V rámci toho dochází na poli bankovních poplatků ke spolupráci se Sdružením podnikatelů a živnostníků ČR. více »
1

Sekce obsahuje celkem 14 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti