Od října levnější elektřina a plyn. Rodina Poplatkových ušetří skoro 8 tisíc


02. 10. 2020  10:00     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Od října sníží největší tuzemský výrobce a dodavatel elektřiny ceny o 10 procent. Stejně se zlevní i ceny plynu pro dománosti. Ostatní dodavatelé byly nuceni se ke zlevňování připojit. Rodina Poplatkových díky snížení cen ušetří skoro 8 000 korun za rok. Když ještě budou šetřit, mohou ušetřit další tisíce. Těšíte se?

Od října levnější elektřina a plyn. Rodina Poplatkových ušetří skoro 8 tisíc
Zlevnění elektřiny a plynu o celých 10 procent potěší všechny tuzemské domácnosti. Ušetřit se dá podle výše spotřeby od několika stovek až tisíc korun. V době omezování vypouštění fosilních paliv v podobě drahých emisních povolenek se jedná o velmi dobrou zprávu.

Rodina Poplatkových je spokojená. Za první rok totiž už ušetřili na bankovních poplatcích necelých 1 000 korun a teď mohou ušetřit další tisíce. Problém je naopak zvyšování dalších cen v podobě inflace. Rodinu Poplatkových zejména trápí růst cen potravin. Sedm krků toho prostě hodně sní. Ale naštěstí se dá vařit levně a chutně, jak říká maminka Poplatková.

IMG_20201002_095403

Rodina Poplatkových ušetří skoro 10 000 korun

Rodina Poplatkových ve svém rodinném domku se sedmi člennou rodinou platí 2 500 korun za elektřinu a 3500 korun za plyn měsíčně. To představuje 72 000 korun ročně. Z této částky jim několik tisíc korun vrací na přeplatcích. V případě takto výrazného snížení cen tak Poplatkovi ušetří necelých 8 000 korun za rok v podobě snížení ceny. A další 2 000 korun chtějí Poplatkovi ušetřit úsporami. Snížení cen by tak nemělo vést k plýtvání energií, ale jako další důvod k zabránění plýtvaní a zbytečnému úniku energie. 

Děti se tak zavázaly spotřebovávat méně prádla, aby maminka mohla méně prát a ušetřila tak za elektřinu. Děti si také budou hlídat zavírání dveří a oken, aby se větralo jen maximálně pět až deset minut, a pak už teplo neunikalo oknem ven. Velkou roli také může hrát správné nastavení plynového kotle, aby udržoval stálou teplotu a nedocházelo ke zbytečnému startování a vypínání topení, které spotřebu energie výrazně zvyšuje.

IMG_20201002_100659

Fixace se tentokrát nevyplatila

Ten kdo si cenu v minulosti zafixoval se už v říjnu radovat nebude. V případě fixací se totiž musí posečkat na uplynutí termínu fixace a teprve potom, může dojít k nové nabídce ceny. Fixace se tak v posledních dvou letech rozhodně nevyplatila. Poplatkovi si naštěstí fixaci nezvolili a s vědomím, že koronavirová krize a zpomalování ekonomiky není důvodem k růstu cen, se rozhodli počkat na zlevnění.

Růst cen se přitom neočekává ani v nejbližších měsících. Pan Poplatek, který sleduje zprávy z této oblasti zjistil, že dokud platí nízká cena ropy a tedy i pohonných hmot, a snižuje se poptávka po energiích, klesají i ceny elektřiny a plynu na burzách. S odstupem několika měsíců pak dochází k poklesu cen i v konečných cenách pro domácnosti. Tento stav bude ještě minimálně po celé první pololetí příštího roku přetrvávat.Od října levnější elektřina a plyn. Rodina Poplatkových ušetří skoro 8 tisíc

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

35721441523

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Koruna je k dolaru nejsilnější za dva roky


Česká koruna se po více než dvou letech dostala pod 22 korun za dolar. Naposledy byla takto silná koncem září roku 2018. Silnější koruna znamená levnější dovážené zboží a tedy i vánoční dárky objednané v dolarech.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více