Penzijní fond České pojišťovny je na reformu penzí již připraven


12. 09. 2012  12:08     tz     komentáře (0)

Penzijní fond České pojišťovny v těchto dnech obdržel od České národní banky licenci k činnosti Penzijní společnosti České pojišťovny. PFČP se na PSČP promění k 1. lednu 2013. Udělení licence současně přináší souhlas k provozování tzv. transformovaného fondu a je zároveň základním předpokladem pro provozování nových fondů od roku 2013.

V souladu s legislativními změnami, které přináší penzijní reforma, se penzijní fondy přemění na penzijní společnosti. Přestože technicky je proces poměrně složitý, stávající klienti žádnou změnu nepocítí,“ říká generální ředitel Penzijního fondu České pojišťovny.

 

Hlavním důvodem změny fungování penzijních fondů je požadavek na účetní oddělení majetku účastníků penzijního připojištění od majetku akcionářů penzijních fondů. Všechny úspory klientů stávajícího fondu budou vyčleněny do tzv. transformovaného fondu a zbývající majetek zůstane evidován v penzijní společnosti,“ vysvětluje změny Tomáš Matoušek.

 

V průběhu prosince podle zákona nebudou penzijní fondy nabízet penzijní připojištění, zato od nového roku penzijní společnosti představí dobrovolné penzijní spoření se státním příspěvkem. Nemění se ale pouze názvosloví, noví klienti získají možnost spoření v různých fondech s různými investičními profily.

 

Od ledna 2013 začne PSČP v rámci blížící se penzijní reformy rovněž nabízet nové spoření ve druhém pilíři. „V současné době finišuje příprava našich provozních systémů i produktové nabídky tak, abychom klientům mohli nabídnout to nejlepší i v rámci opt-outu,“ doplňuje Tomáš Matoušek.

 

Informace o změnách souvisejících s penzijní reformou jsou nejen klientům PFČP k dispozici na www.vseopenzich.czPenzijní fond České pojišťovny je na reformu penzí již připraven

Diskutovat (0)