Poradny čím dál častěji radí Čechům s finančními problémy


01. 04. 2010  13:59     Martin Malý     komentáře (0)

Nesplácené spotřebitelské úvěry se stávají stále aktuálnějším tématem pro české spotřebitele. Každý den se tak na poradny obrací čím dál více lidí, kteří se dostali do problémů v důsledku předlužení u jiných společností. Cetelem, člen mezinárodní bankovní skupiny BNP Paribas Personal Finance, v rámci zodpovědného úvěrování zřídil poradnu, která řeší měsíčně okolo 100 žádostí o pomoc.

„Naše společnost uvedla na jaře loňského roku do provozu bezplatné poradenské centrum, jehož cílem je najít klientovi řešení v případě, že se dostal do problémů se splácením svých závazků. Mezi nejčastější způsoby pomoci patří odklad měsíčních splátek, konsolidace více úvěrů v jeden a úprava splátkového kalendáře,“ říká Dušan Zenáhlík, ředitel Správy vymáhání pohledávek společnosti Cetelem. „Měsíčně evidujeme okolo 100 dotazů a většině klientů dokážeme najít řešení jejich často složité životní situace,“ řekl D. Zenáhlík a zároveň dodal: „Naší snahou je pomoci klientovi dříve, než se jeho situace stane problematická. Snažíme se rovněž řešit i případy klientů, kteří se obrátili na oddlužovací společnosti s mylnou představou toho, že je dokážou vyvést ze spirály dluhové pasti.“   Jednotlivé dotazy od klientů se dají rozdělit do zhruba třech kategorií. Jednu skupinu tvoří žádosti klientů, kteří jsou aktuálně v prodlení se splácením svých závazků a tvoří zhruba 50 % všech dotazů. V druhé kategorii jsou klienti (30 %), kteří potřebují jen krátkodobé ulehčení ve splácení svých závazků, poslední skupinu tvoří klienti, kteří žádají o snížení splátky z důvodu snížení jejich rodinného příjmu.   Dotazy na Poradnu Cetelem na emailu poradna@cetelem.cz.


Poradny čím dál častěji radí Čechům s finančními problémy

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19946378837

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více