AKTUALIZACE:
Iniciativy proti bankovním poplatkům za vedení úvěru spojují síly!!!


23. 02. 2013  15:19     Redakce BP.com     komentáře (12)

Před čtrnácti dny byla oficiálně spuštěna služba Poplatkyzpet.cz, která pro klienty zajistí vrácení bankami neoprávněně účtované úvěrové poplatky a zároveň se zruší jejich placení do budoucna. Češi mají o službu mimořádný zájem a k dnešnímu dni udělilo plnou moc k jejich zastupování 23 498 lidí, kteří po bankách požadují vrácení téměř 170 000 000 Kč. Služba Poplatkyzpet.cz se nyní rozhodla spojit své síly v boji proti neoprávněně účtovaným úvěrovým poplatkům se servery Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com, a společně se tak stávají jediným opravdu silným protivníkem českých bank. AKTUALIZACE: Své stanovisko nám zaslala mBank.

AKTUALIZACE: Iniciativy proti bankovním poplatkům za vedení úvěru spojují síly!!!
Češi chtějí vrátit zpět své poplatky za vedení úvěrových účtů. Důkazem je nejen 23 498 klientů, kteří zaslali svou plnou moc službě Poplatkyzpet.cz, ale také 12 371 lidí, kteří se přihlásili k výzvě serverů Jdeto.de a Bankovnípoplatky.com. Obrovské množství lidí, kteří se rozhodli pustit do boje s bankami, bylo impulzem pro vznik spolupráce tří nejsilnějších služeb požadujících po bankách férové jednání a vrácení úvěrových poplatků.

Spojení Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com dává mnohem vyšší šanci, že lidé, kteří se rozhodnou chtít své peníze zpět a udělí jim plnou moc, dostanou své peníze zpět. Společně totiž dohromady nyní zastupují téměř 40 tisíc klientů bank, kteří žádají o vrácení více než půl miliardy korun. Pavlína Danková, patronka služby Poplatkyzpet.cz, vysvětluje: „Všem nám jde o stejný cíl. Donutit české banky, aby se začaly chovat v souladu s evropskými a českými zákony. Aby přestaly jednou pro vždy klientům účtovat úvěrové poplatky, stejně tak, jak už to dávno přestaly dělat jejich pobočky v mnoha zemích Evropské unie.“ A zdůrazňuje: „A nejen to. Zároveň chceme, aby každému z našich klientů vrátily v plné výši poplatky, které jim neoprávněně účtovaly.“

JUDr. Daniel Paľko, předseda představenstva BSP Lawyer Partners, která provozuje službu Poplatkyzpet.cz, komentuje spojení služeb Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com slovy: „Jde o logický vývoj tří důvěryhodných subjektů. Všichni usilujeme o změnu chování bank, a tak bojujeme za stejnou věc, a to o vrácení úvěrových poplatků a jejich zrušení do budoucna.“ K tomu dodává: „Spojení tří projektů bojujících za stejnou věc nám dává maximální sílu vyhrát nad nelegálním jednáním bank.“

Služby Poplatkyzpet.cz, Jdeto.de a Bankovnipoplatky.com spojují své síly a vydávají se společně do boje proti nelegálním poplatkům českých bank s jediným cílem – zvítězit! Své k tomu dodává třetí ze spolupracujících stran Mgr. Petr Němec, provozovatel webových stránek Jdeto.de a první Čech, kterému se podařilo získat od banky zpět svůj úvěrový poplatek: „Jako právník jsem se mohl pustit do boje s Komerční bankou na vlastní pěst a uspěl jsem. Většina klientů bank však nejsou právníci a samostatný postup je pro ně velmi obtížný.A dodává: „Spuštěním projektu www.jdeto.de jsem se snažil těmto lidem bezplatně pomoci v jejich boji, ale nespokojených klientů bank je tolik, že to už bylo nad mé časové možnosti a síly. Můj projekt dosáhl svých limitů. Spojení s www.poplatkyzpet.cz tak umožňuje oběma projektům sdílet své zkušenosti, ale především odborně a právně pomoci ještě většímu množství spotřebitelů a dotáhnout vše do vítězného konce."

Zakladatel a provozovatel serveru Bankovnipoplatky.com Ing. Patrik Nacher ke své spolupráci se službou Poplatkyzpet.cz říká: „Náš server už téměř osm let kritizuje české banky za účtování absurdních poplatků. Byli jsme první, kdo na protizákonné účtování úvěrových poplatků upozornil. Z vlastních zkušeností vím, že k úspěšnému jednání s bankami je potřeba, abychom reprezentovali a mluvili jménem co nejvíce lidí a vytvořili co největší tlak. Jen v takovém případě budou bankéři brát naše požadavky vážně a svoje klienty respektovat!“

Řada lidí může mít neoprávněné obavy, že udělením plné moci a požadováním vrácení peněz vstoupí do sporu s bankou, a ta jim může začít dělat problémy. Takové obavy ale jasně vyvrací JUDr. Petr Toman, respektovaný advokát v oblasti ochrany spotřebitelů (zastupuje i občanské sdružení spotřebitelů TEST, vydávající časopis dTEST): „Neexistuje žádná zákonná možnost, jak by banky mohly začít proti svým klientům vystupovat. Využitím služby Poplatkyzpět.cz totiž klient neporušuje žádné smluvní ujednání s bankou. Banky jim v důsledku využití služby Poplatkyzpět.cz nemohou předčasně zesplatnit čerpaný úvěr, zvýšit úrokovou sazbu nebo cokoli jiného, co by bylo proti zájmům klienta.“

Statistiky našich klientů

Typ úvěru

%

Hypoteční úvěr

66

Spotřebitelský úvěr

34

 

Aktuálnost úvěru

%

Klienti úvěr stále splácí

81

Již splacený úvěr

19

Geografické rozložení

%

Čechy

68

Morava, Slezsko

32

Geografické rozložení

%

Města

79

Venkov

21

Regionální rozložení hypoteční úvěry

%

Hl. město Praha

27

Středočeský kraj

18

Plzeňský kraj

15

Jihomoravský kraj

12

Moravskoslezský kraj

9

Ostatní

19

 

Regionální rozložení spotřebitelské úvěry

%

Karlovarský kraj

31

Ústecký kraj

24

Hl. město Praha

14

Moravskoslezský kraj

13

Liberecký kraj

7

Ostatní

11

STANOVISKO MBANK ZASLANÉ 20.2.2013:

Dovolte, abychom vám předali stanovisko mBank k dnes oznámené spolupráci iniciativ vedoucích ke zrušení poplatku za vedení úvěrového účtu u hypoték:

Roman Truhlář, generální ředitel mBank v ČR a SR, uvedl: "mBank v žádném případě nestojí na druhé straně barikády, právě naopak. Tito lidé mají naši podporu. Tyto iniciativy mají snahu zrušit na českém trhu poplatek za vedení úvěrového účtu, který si mBank nikdy neúčtovala. mBank považuje tento typ poplatku za neopodstatněný a nefér, protože samotné vedení úvěrového účtu klientům nepřináší žádnou přidanou hodnotu v podobě služby. Zákazník, který si chce půjčit od banky, potřebuje úvěr, ne úvěrový účet. Za úvěr platí bance sjednanou úrokovou sazbu. Pokud úvěrový účet potřebuje banka, ať si ho otevře a nezatěžuje zákazníka."

Rovněž bychom rádi připomenuli, že slovenská vláda dnes schválila novelu zákona o bankách, v níž tento sporný poplatek ruší: http://www.ta3.com/clanok/1015179/vlada-zakazala-poplatky-za-uverove-ucty.htmlAKTUALIZACE: Iniciativy proti bankovním poplatkům za vedení úvěru spojují síly!!!

Re: Re: Odpovědi
Hezký den, ta samá odpověď přišla i mě. Nejdříve jsem Hypoteční banku vyzvala k vrácení poplatků. T...
aktivita nebudí důvěru
Četla jsem celostránkový inzerát této aktivity v MF Dnes, nebudí to ve mně vůbec důvěru. Gramatické ...
Sankce banky
Dobrý den,mám spotřebitelský úvěr u KB a při prohlížení přehledu poplatků spojených s úvěrem mě zauj...
Částka kterou zaplatím
Dobrý den, pokud budou všechny dokumenty zpracovávat u BSP, platí také to, že v případě soudního spo...
Odpovědi
Pěkný večer, v nejbližších hodinách překlopíme web do nové grafiky, jejíž součástí bude i nová pln...
Komu poslat formulář?
Mám posílat plnou moc na jdeto.de panu Němcovi? Mám vyplnit pouze tento formulář? A nebo mám posílat...
souhlas
souhlasim s nemyslnými poplatky u bank...
Diskutovat (12)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23689988631

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více