Právo a poradna

Rady a tipy

Vypořádání sjm manželů ani rozvod od dluhů neochrání. Obrana ale existuje

Pokud se manželé v době manželství zadlužili, jsou povinni uhradit společně a nerozdílně tento dluh, a to i po případném rozvodu manželství. To platí i v případě, kdy dluh založil v režimu společného jmění manželů i jeden z manželů. Existují však možnosti jak negativní dopady placení dluhů za druhého z manželů zmírnit.

23. 11. 2022

Dům bez pozemku a pozemek bez domu už darováním nepřevedete

PRÁVNÍ RADY A TIPY: Lidé dělají ve smlouvách, které si svépomocí nebo dle vzorů píšou, pořád velkou chybu. Převádějí často samostatně dům, akčoliv je podle ustanovení nového občanského zákoníku dům a jiné stavby součástí pozemku na němž jsou postaveny. Jednoduše řečeno

16. 11. 2022

TÝDENNÍ SERIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Statisícové pokuty u úvěrů jsou stále realitou

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Klientovi banka hodlá naúčtovat pokutu 80.000 korun za předčasné splacení hypotéky. Má na to banka právo, přesto, že nový zákon o spotřebitelském úvěru platí již čtyři roky?

14. 11. 2022

Právní poradna BP: Rozhodnutí finančního arbitra nebo ČOI nemusí být konečné

STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Rozhodnutí v mimosoudním řízení konaného státem zřízeným orgánem nemusí být a často ani není konečné. O věci stejně nakonec musí rozhodnout soud. ČTĚTE DÁLE!

19. 09. 2022