Právo a poradna

Vrba a komentáře

VRBA - S předčasným splacením půjček mohou mít klienti problémy

VRBA - Čtenář Miroslav si v naší Vrbě postěžoval na přístup své stavební spořitelny, která mu, dle jeho slov, bránila v předčasném splacení úvěru. Spořitelna nakonec vyšla Miroslavovi vstříc a předčasné splacení mu bez poplatků umožnila. Proč mívají klienti v některých případech problém s předčasným splacením svých úvěrů?

12. 12. 2019

Hromadné žaloby budou brzy hrozit bankám i pojišťovnám

Hromadné žaloby dokázaly drtivě zavařit koncernu Volkswagen v době dieselové aféry a podvodů s měřením emisí u dieselových motorů. Bohužel jen v USA či v Německu. V České republice tento institut dosud chybí.

11. 12. 2019

Právní poradna BP: Vnosy do SJM můžete při rozvodu manželství uplatnit

STŘEDEČNÍ SERIÁL – PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Lze uplatnit při vypořádání společného jmění manželů vnosy, které jeden z manželů vložil do pořízení společného jmění manželů, typicky společného bytu? Nebo toto nelze uplatnit, pokud už je byt zapsán jak sjm?

11. 12. 2019

Rok po otravě ve frýdlantské nemocnici: poškození stále čekají na odškodnění

V těchto dnech uběhl rok od otravy devíti pacientů ve frýdlantské nemocnici. Osm z nich usiluje o to, aby za vážné zdravotní komplikace získali adekvátní finanční kompenzaci. Poškození se ale dosud nedočkali ani oficiálních závěrů policejního vyšetřování, které jsou klí

09. 12. 2019