Sdružení SOLUS poskytlo v roce 2016 více než 22 tisíc výpisů z registrů klientských informací


27. 03. 2017  11:16          komentáře (0)

Sdružení SOLUS vystavuje občanům a firmám stále častěji výpis o tom, jaké údaje o nich v registrech klientských informací eviduje. Za dobu své existence takto poskytlo již více než 200 tisíc výpisů, jen v roce 2016 to bylo více než 22 tisíc výpisů. 

Sdružení SOLUS poskytlo v roce 2016  více než 22 tisíc výpisů z registrů klientských informací
Již od loňského roku, kdy začala platit novela zákona o spotřebitelském úvěru, by mělo být obtížné získat novou půjčku bez toho, aby nahlédla úvěrující společnost do zavedeného registru klientských informací. Bez nahlédnutí do registru lze totiž jen těžko dostát povinnosti odborné péče při posouzení úvěruschopnosti spotřebitele. Je tedy v zájmu spotřebitele zjistit včas, zda nemá v registru klientských informací záznam o dluhu po splatnosti, a vyhnout se tak případným potížím při negativním vyhodnocení úvěruschopnosti. Při využití elektronické služby SMS Výpis může spotřebitel získat informaci o případné evidenci dluhu v Registru FO již během několika minut. 

Sdružení SOLUS ve svém Registru fyzických osob eviduje záznam o aktivním dluhu u 650 tisíc občanů. Jen v loňském roce odeslalo více než 7 tisíc výpisů poštou do vlastních rukou a dalších více než 15 tisíc výpisů v elektronické podobě – SMS zprávou na mobilní telefon. 

„Výpis zaslaný SMS zprávou nebo stažený prostřednictvím aplikace pro chytré telefony je nejlevnější a nejrychlejší cestou, jak zjistit aktuální informaci o svých dluzích po splatnosti. Požadovanou informaci získá žadatel v 99 procentech případů do jedné minuty od odeslání své žádosti,“ uvádí Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.   

Výpis stažený prostřednictvím aplikace SMS Výpis pro chytré telefony se systémem Android nebo iOS je nejlevnější a nejrychlejší cestou, jak zjistit aktuální informaci o svých dluzích po splatnosti. První výpis z Registru fyzických osob získá občan za 129 Kč (30 Kč za vygenerování osobního identifikačního kódu SIN a 99 Kč za první SMS výpis), pokud bude chtít pravidelně ověřovat svou platební morálku či postupné umořování dluhu po splatnosti, stojí druhý a další SMS výpis do aplikace v chytrém telefonu jen 30 Kč (SIN už se neplatí, je přidělen občanovi trvale). 

SMS výpis může pomoci občanům v řadě běžných životních situací. „Výhodou je pro uživatele s aplikací v chytrém telefonu možnost žádat o výpis z mobilního telefonu opakovaně: například po změně adresy, když si chce spotřebitel ověřit, že nezůstala neuhrazena žádná složenka na staré adrese, nebo před žádostí o novou půjčku či službu u člena sdružení SOLUS,“ uzavírá Jan Stopka. 

Jednoduchý a přehledný návod pro získání SMS výpisu naleznou občané na webu www.SMSvypis.czSdružení SOLUS poskytlo v roce 2016 více než 22 tisíc výpisů z registrů klientských informací

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

27645537840

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9530
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1685
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9670
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0951
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více