Sociální bankovnictví České spořitelny již přineslo 7,000 pracovních míst


10. 12. 2018  00:56          komentáře (0)

  • Díky sociálnímu bankovnictví bylo vytvořeno 2,470 nových pracovních míst a 4,856 míst bylo zachráněno;
  • Úvěry v celkovém objemu 30 milionů EUR získalo 255 sociálních podniků a neziskových organizací;
  • Úvěry s garancí EIF získalo od léta 2018 osm sociálních podniků, jejich hodnota dosáhla 625 tisíc EUR;
  • Sociální bankovnictví skupiny Erste pomohlo ve střední a východní Evropě vytvořit téměř 14 000 nových pracovních míst

Sociální bankovnictví České spořitelny již přineslo 7,000 pracovních míst
Více než 7,000 pracovních míst v České republice v současnosti existuje díky sociálnímu bankovnictví České spořitelny. Během posledních třech let přispělo sociální bankovnictví České spořitelny k vytvoření 2,470 nových pracovních míst. Dalších 4,856 pracovních míst se podařilo i díky sociálnímu bankovnictví spořitelny zachránit, a lidé ze sociálně znevýhodněných skupin díky němu získali 3,978 pracovních příležitostí.

„Cílem našeho sociálního bankovnictví je poskytovat komplexní podporu sociálním podnikům a neziskovým organizacím. Je skvělé, že již za tři roky své existence vykazují naše programy hmatatelný úspěch,“ uvádí šéf sociálního bankovnictví České spořitelny Otto Mach.

Česká spořitelna spustila ve druhé polovině roku 2015 jako první tuzemská banka komplexní program zaměřený na neziskové organizace a sociální podnikatele. Cílem je umožnit firmám se sociálním přesahem dlouhodobou existenci. V rámci sociálního bankovnictví podporuje ČS edukační programy a akcelerátory, nabízí sociálním podnikům a neziskovým organizacím poradenství a také financování.

Za tři roky existence programu získalo 255 sociálních podniků a neziskových organizací úvěry v celkové hodnotě 30 milionů EUR. Jedním z nejviditelnějších příkladů, jaké přínosy může mít sociální bankovnictví České spořitelny, je sdružením Neratov. S ním Česká spořitelna dlouhodobě spolupracuje, zajišťuje pro jeho rozvoj dobrovolníky, granty, provozní úvěry. I díky této spolupráci získalo sdružení schopnost se samo financovat skrze poskytování dalších sociálních služeb.

V následujících pěti letech budou moci sociální podniky získávat na financování svých investic až 12 milionů euro díky záruce Evropského investičního fondu. Spořitelna se tak stala první tuzemskou bankou, která zapojila do financování sociálních podniků i peníze z EU. Úvěry se zárukou EIF již od léta 2018 čerpalo 8 sociálních podniků, jejich celková hodnota dosáhla 625,000 eur.

Edukační programy využila zhruba třetina klientů sociálního bankovnictví České spořitelny. Celkem 71 procent klientů uvádí, že jejich ekonomická situace se v porovnání s předchozím rokem zlepšila, a 85 procent klientů sociálního bankovnictví očekává zlepšení v následujících 12 měsících.

 

Skupina Erste pomohla vytvořit 14 tisíc pracovních míst

Nabídek sociálního bankovnictví skupiny Erste, která je mateřskou skupinou České spořitelny, využilo v letech 2016 – 2018 více než 2,500 začínajících podnikatelů a 400 sociálních podniků které zaměstnaly více než 1,500 osob ze sociálně vyloučených skupin. V regionu střední a východní Evropy bylo díky sociálnímu bankovnictví skupiny Erste vytvořeno více než 14,000 nových pracovních míst.

Celkový objem úvěrů sociálním podnikům a neziskovkám poskytnutých skupinou Erste přesáhl 170 milionů eur.

„Tyto výsledky dále posilují naše odhodlání rozšiřovat sociální bankovnictví. Rovněž zintenzivníme náš kontakt s těmi, kdo rozhodují, a s regulátory, abychom zvýšili jejich povědomí o tom, že podporu v našem regionu potřebuje 15 milionů znevýhodněných lidí,“ uvedl Andreas Treichl, předseda představenstva Erste Group.


 Sociální bankovnictví České spořitelny již přineslo 7,000 pracovních míst

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6798062148

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení


Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,3410
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0720
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7520
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,4645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7725
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3943
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více