Spoření

Zlato

zlate-banner.JPG

Český zlatý poklad mizí. Už dávno ani nepatří státu

23. 11. 2017  00:57  |   Postupné úbytky zlatých rezerv České národní banky (ČNB) rozpouštěním do mincí jsou už takové, že i české domácnosti ho celkově mají více, byť zlata v evropském měřítku nakupují poskrovnu. Zprávu přinesl server Novinky.cz více »

Výhody a nevýhody investičních diamantů

25. 01. 2017  07:00  |   V uplynulém desetiletí zažila světová ekonomika řadu pádů a vzestupů – především však pádů. Právě v takovýchto nejistých dobách věnují lidé více pozornosti svým penězům a hledají rozumné alternativy, jak své úspory uložit a zhodnotit. V období recese se proto cení hlavně výhody vkládání finančních prostředků do fyzických komodit. Následkem toho v minulých letech vzrostly ceny zlata, stříbra a čirých i barevných fancy diamantů. více »

Budoucnost těžby diamantů je v moři, suchozemské doly stárnou a vydávají stále méně kamenů

24. 01. 2017  09:15  |   Rostoucí poptávka po diamantech a klesající výtěžnost suchozemských dolů žene těžaře k obtížně dostupným nalezištím. Těžařská společnost De Beers plánuje navýšení počtu speciálních lodí, jejichž technologie umožňuje efektivní podmořskou těžbu diamantů u jihozápadního pobřeží Afriky. Britský Seabed Resources chce prohledávat mořské dno u Havajských ostrovů o rozloze 2x větší než Wales. Podle analytiků 30 hlavních suchozemských dolů dosáhne konce životnosti do roku 2030. Nedostatek diamantů ale hrozí už po roce 2019. Podle ALO diamonds je očekáván růst cen.  více »

Roste zájem investovat do fyzického zlata po malých částkách

30. 11. 2015  13:06  |   Investování do fyzického zlata po malých částkách okolo 500 Kč se v Česku těší stále většímu zájmu. Více než 52 % lidí se už nepovažuje za investory, ale spíše za drobné střadatele. Vyplynulo to z průzkumu GOLDEN GATE CZ a.s., lídra českého trhu v investicích do drahých kovů.  více »

Prodej zlata a stříbra v GOLDEN GATE CZ a.s. se ztrojnásobil

23. 07. 2015  13:28  |   Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. prodala během prvního pololetí roku 2015 investiční zlato a stříbro za 862,9 mil. Kč. Pro srovnání, tržby za loňské první pololetí činily 257,6 mil. Kč. Společnost prodala za prvních šest měsíců 825 kg zlata a 1,9 tuny stříbra. Hrubá marže dosáhla 30,2 mil. Kč a firma vykázala zisk před zdaněním ve výši 8,6 mil. Kč. více »

ČNB se zbavuje zlatého pokladu. Není to chyba?

25. 06. 2015  00:57  |   ČNB se zbavuje posledních zbytků zlatého pokladu, který tvoří rezervy této banky. Naše národní banka tak vlastní jednu z nejnižších rezerv zlata mezi světovými bankami. Jaký je důvod, že banka jde proti proudu a zlato z rezerv rozprodává? více »

Někteří obchodníci s drahými kovy začínají prodávat i za bitcoiny

24. 11. 2014  14:02  |   Někteří obchodníci s drahými kovy postupně začínají přijímat i platby v internetové měně bitcoin. Vyplývá to ze zjištění ČTK. Například společnost Zlaté rezervy tento týden uvedla, že jako první v ČR a na Slovensku začala přijímat platby za investiční kovy v bitcoinech. Platby v internetové měně za zlato chce začít přijímat od počátku příštího roku i společnost Golden Gate. Firma Zlaťáky.cz pak na dotaz ČTK sdělila, že chystá přinést na tuzemský trh minci, která bude mít hodnotu v bitcoinech. více »

Co je to smrskflace?

18. 04. 2014  12:43  |   Tento podivně znějící výraz ve výkladovém slovníku zatím patrně nenajdete. Zní ale nápadně podobně jako inflace, deflace, stagflace a další ekonomické termíny, které jsou pro většinu lidí španělskou vesnicí. Garantuji ale, že smrskflaci pochopí po krátkém vysvětlení každý! A ve chvíli, kdy pochopíte význam tohoto slova, pochopíte ihned, proč politici a bankéři neustále tvrdí, že inflace je zdravá a každý rok musí být alespoň kolem 2%. více »

Seriál začínajícího investora do drahých kovů, 4. díl: Mýtické zlaté poklady

14. 04. 2014  00:16  |   Předešlé díly našeho investičního seriálu radily, jakým způsobem a proč ukládat finance do investičního zlata a stříbra. V posledním díle jsme se rozhodli přinést jednu základní radu a pak už jen zajímavé čtení, které souvisí s romantickými příběhy legendárních zlatých pokladů. Ona rada zní, nikdy nevěřte mapám, které mají vést k zakopaným, nebo jinak ukrytým pokladům. Vaším kompasem ať je vždy zdravý úsudek a třeba některé rady z našeho seriálu o investování. více »

První velkoobchod s investičním zlatem, stříbrem a numismatikou

27. 03. 2014  19:45  |   Společnost LINK Holding, a.s., přední obchodník s drahými kovy na českém trhu a provozovatel internetového obchodu Zlaťáky.cz, otevřel první a zcela ojedinělý internetový velkoobchod s nejširší nabídkou investičního zlata, stříbra a numismatiky. více »

Seriál začínajícího investora do drahých kovů, 3. díl: Jakými produkty by měl investiční elév vybavit své portfolio

24. 02. 2014  11:24  |   V následujícím díle investičního seriálu se podíváme na nejoblíbenější investiční produkty ze zlata a stříbra, které by v portfoliu začínajícího investora neměly chybět a přidáme několik dalších rad. více »

Seriál začínajícího investora do drahých kovů, 2. díl: Na co si dát pozor při nákupu investičního zlata

13. 01. 2014  15:50  |   V prvním díle seriálu jsme si řekli, proč a jak investovat do zlata. Nejdůležitějším krokem pro běžného střadatele, který chce investovat do kovů, je výběr spolehlivého a seriózního prodejce. Ve druhém díle našeho seriálu se proto dočtete, jaké by měly být standardy při nákupu investičního zlata a na co si dát pozor. více »

Seriál začínajícího investora do drahých kovů, 1. díl: Proč a jak investovat do zlata a stříbra?

28. 12. 2013  01:37  |   Možná do fyzického zlata nebo stříbra už investujete, nebo se teprve chystáte. Proto jsme pro vás s jedním z tradičních prodejců investičních kovů, společností AuPortal, připravili čtyřdílný investiční seriál. Věříme, že Vám přijde vhod, hlavně pokud investice ve zlatě zvažujete nebo s nimi začínáte. Od vás zkušenějších uvítáme zase postřehy v diskusi. více »

Výzkum: zlato jako bezpečný úkryt před inflací a nejistou ekonomikou zejména v posledních 3 letech

15. 11. 2013  02:06  |   Více než polovina investorů do drahých kovů volila tuto formu investice ve větší míře teprve v posledních třech letech. Hlavním motivem většiny střadatelů je ochrana proti inflaci a zhoršení ekonomiky, ale také snaha diverzifikovat své portfolio. Při výběru prodejce investičního zlata je rozhodujícím kritériem cena a také předchozí zkušenosti s prodejcem. Spolu s dalšími závěry to vyplývá z aktuálního výzkumu společnosti AuPortal. více »

Pošta bude na vybraných pobočkách prodávat investiční zlato

07. 10. 2013  10:34  |   Česká pošta bude od pondělí na vybraných pobočkách prodávat investiční zlato. Slitky z ryzího kovu si bude možné vybrat ze čtyř hmotností od půl do pěti gramů. Cena se bude měnit každý týden podle vývoje na světových burzách. ČTK to dnes řekl mluvčí pošty Ivo Mravinac. více »

Marketing finančních institucí preferuje papírové a dluhové instrumenty, říká obchodník se zlatem Martin Kahoun

14. 08. 2013  12:00  |   V redakci máme pocit, že obchodování se zlatem se stalo fenoménem. Fernoménem, o kterém se v poslední době dost mluví, řada lidí o něm uvažuje, ale málokdo se nakonec k nákupu toho svého zlatého slitku odhodlá. Je tomu opravdu tak? A jaké jsou trendy a očekávání na trhu s komoditami? Na to jsme se zeptali Martina Kahouna z projektu ZLATÉ INVESTOVÁNÍ. více »

Britská centrální banka pomáhala prodávat zlato uloupené nacisty

01. 08. 2013  13:41  |   Britská centrální banka Bank of England sehrála mnohem aktivnější roli v jednom z nejtemnějších období historie bankovnictví, než se dosud myslelo. Umožnila totiž prodej zlata, které uloupili nacisté po invazi Československa v roce 1939. Vyplývá to alespoň z dosud nepublikovaných dokumentů, které přibližují činnost banky během druhé světové války. více »

Vše, co by mělo být standardem při nákupu investičního zlata

01. 08. 2013  07:16  |   Nejistý vývoj finančních trhů a ekonomik dohnal v posledních letech bezpočet lidí k šetrnosti, úsporám a také k investicím do drahých kovů. Vyšší poptávka po investičních kovech vedla také k nepřehlednému boomu prodejen a prodejců investičních kovů. Praxe ukazuje, že ne všichni reprezentanti tohoto podnikání dodržují základní pravidla, která by měla v obchodování s investičními kovy platit. více »

Zlato jako investice? Rozhodně stojí za zvážení

26. 07. 2013  17:06  |   Pod slovíčkem zlato se stále většímu počtu lidí nevybaví zlatý řetízek k Vánocům nebo narozeninám, ale prostředek investování, který trvale udržuje, případně nabývá na hodnotě. Tak jako pro všechny investice i pro nakupování zlata platí, že již udělalo (a ještě udělá) z mnoha lidí milionáře i žebráky, nicméně vývoj událostí ve světě předznamenává, že zlato jako investice rozhodně stojí za zvážení. více »

Spoření ve zlatě a stříbře

01. 07. 2013  02:32  |   Přinášíme zajímavý text o možnostech a výhodách investování do zlata a stříbra. Třeba i vy si najdete zalíbení v diverzifikaci investic prostřednistvím cenných kovů... více »

Česká spořitelna prodala za rok zlato za téměř 200 milionů korun, rozšiřuje počet poboček pro vyzvednutí zlatých slitků

27. 06. 2013  19:20  |   Zlaté slitky banka prodává ve třech variantách – o hmotnosti 10, 50 a 100 gramů; za posledních 6 měsíců měli klienti největší zájem o 100g slitky. více »

Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato

25. 06. 2013  02:50  |   Minulý měsíc došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné. ABN AMRO zaslala klientům, kteří vlastní zlaté certifikáty, že není schopna dodat fyzické zlato a místo toho bude vyplácet držitelům těchto účtů hodnotu na spotovém trhu v papírových penězích. více »

Investoři do zlata panice nepropadli

07. 05. 2013  11:43  |   Kyperské události posledních týdnů, obavy z prodeje zlatých rezerv Kypru a dalších zadlužených evropských zemí rozčeřily, alespoň podle médií, vody investičního zlata. Čeští investoři letos oproti předešlým rokům zachovali chladnou hlavu a využili propadu ceny k nákupu investičního zlata. více »

Řada států dle MMF zvyšuje zlaté rezervy, Česko ne

27. 03. 2013  12:35  |   Řada států zvyšuje své zlaté rezervy, Česko však na rozdíl od mnoha jiných zemí své zásoby snížilo. Vyplývá to z nejnovější analýzy Mezinárodního měnového fondu, kterou MMF zpracoval na základě údajů od národních bank. Největší zlaté rezervy mají Spojené státy a Německo. více »

Zdanění vkladů na Kypru prolomilo důvěru v bankovní systém a lze očekávat růst ceny zlata

21. 03. 2013  13:58  |   Jednorázové zdanění vkladů v kyperských bankách má vynést 5,8 miliardy eur a pomoci tak při záchraně státního rozpočtu tohoto ostrovního státu. Škody, které tento krok napáchá v důvěře v bankovní a peněžní systém, jsou několikanásobně vyšší. Tím jsou nastaveny podmínky pro růst zlata. více »

AuPortal spustil Zlaté konto, se kterým můžete nakupovat zlato levněji

12. 02. 2013  14:12  |   Společnost Auportal, jeden z předních obchodníků s investičními kovy v ČR a na Slovensku, připravila pro český trh novou možnost spoření do zlata tzv. Zlaté konto.  Produkt nabízí příležitost všem potenciálním střadatelům nižších částek ukládat za výhodných podmínek své prostředky do investičního zlata. více »

Zlato v roce 2012 nikoho chladným nenechalo, horečka ale nepropukla

27. 12. 2012  10:06  |   Cena zlata v roce 2012 sice nepřekročila očekávanou symbolickou hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci, nadále však pokračoval zvýšený zájem o investiční zlato. Přehled nejdůležitějších událostí na trhu s investičním zlatem, sestavila společnost AuPortal, jeden z předních obchodníků s investičními kovy v ČR a na Slovensku. více »

Zaujalo nás: Češi řeší rádi Vánoce obálkou. Ale...

06. 12. 2012  00:46  |   Češi utratí za vánoční dárky v průměru pět tisíc korun. Problém s kreativitou pak někteří rozuzlí na slevových serverech nebo oblíbenou „obálkovou metodou“. Obálka s penězi je dlouhodobě nejoblíbenějším dárkem jak ze strany darujících, tak obdarovaných. To však neznamená, že by se jednalo o počin po všech stránkách správný. více »

Němci se bojí o své zlato - a co my?

13. 11. 2012  01:25  |   Do naší “zlaté rubriky“ o zlatě přispívá pravidelně Martin Kahoun. Dnes poskytujeme jeho reakci na zprávu, která byla mj. součástí článku vydaného na portálu iDnes.cz. Co vy si myslíte o „strachu o zlato“? více »

Jaký poměr má představovat investiční zlato v portfoliu investora?

25. 10. 2012  01:39  |   Jak tomu často bývá u jednoduchých otázek, ani tady není jednoduchá odpověď. Dozvídáme se, že zlato by nemělo tvořit více než 5-7% investic. Cokoli nad to už prý představuje pro investory velké riziko. Zlato je dle názoru většiny analytiků velice volatilní, tedy nestabilní s tendencemi prudkých propadů. To ale stále není žádné logické vysvětlení proč zrovna tento poměr a toto číslo, protože akcie a nemovitosti jsou také nestálé a propadají se. více »

Koruna versus investiční zlato a závody v znehodnocování měn

27. 08. 2012  11:21  |   V tomto článku se krátce podíváme na to, jak si vede od roku 2000 naše koruna, která je měnou založenou na dluhu (tzv. FIAT měna) ve srovnání s penězi, které nikomu nic nedluží. Korunu si tedy porovnáme se zlatem, které si přes veškerou snahu z něho dělat komoditu, zcela neúprosně a jistě získává stále silnější pozici mezi svými papírovými konkurenty. Musíme ji porovnávat se zlatem, protože srovnávat ji s ostatními národními měnami je zavádějící a vytváří falešný dojem o síle naší měny. Národní měny podložené dluhem a slibem vlád, že zdaní své občany tak, aby bylo možno podkladové dluhopisy včetně úroků splatit, mají v konečné fázi boj se zlatem již dopředu prohraný. více »

Český státní dluh, jeho skutečná výše a co to pro nás znamená

13. 08. 2012  16:54  |   Ve sdělovacích prostředcích se stále dozvídáme, že dluh ČR je ve srovnání se státy jako Irsko, Portugalsko, Španělsko a dokonce Francie velice bezpečný a není třeba se jeho výší znepokojovat. V poměru k HDP (hrubý domácí produkt) je to jen nějakých 43%, a proto se můžeme dále vesele prý „rozumně“ zadlužovat a navyšovat státní schodek. Vždyť dokonce USA dosáhly 100% zadlužení vůči HDP. To by nás ale nemělo zajímat, protože po dluhové krizi v Evropě nastane dluhová krize v USA, která se už vyléčit nedá. více »

Fondy se bojí o peníze a stejně tak by se měli bát občané

23. 07. 2012  01:15  |   Investiční fondy evidentně začínají panikařit a nakupují se ztrátou státní dluhopisy. Až jejich správci ještě lépe pochopí podstatu současného světového finančního systému, investiční zlato už běžný občan nakoupí jen stěží. Cena zlata bude již někde zcela jinde a investiční zlato se stane opět doménou bohatých. více »

Tisknutí peněz aneb jaký je poměr ke zlatu

14. 04. 2012  10:05  |   Situace s dluhy se dostala tak daleko, že veškerým zlatem vytěženým v historii lidstva jde zaplatit například jen 60 % státního dluhu USA. více »

Zaujalo nás: Peněz je na světě pětkrát více než zlata v centrálních bankách

07. 03. 2012  02:59  |   Celosvětová dluhová krize, včetně problémů eurozóny v čele s bankrotujícím Řeckem, je mimo jiné způsobena nadbytkem měny, ta už dávno není krytá žádnou komoditou - stříbrem, zlatem ani ropou. Tvrdí to studie americké investiční společnosti Casey Research zveřejněná v pátek. více »

Před 30 lety se do Československa vrátila část měnového zlata

18. 02. 2012  11:48  |   Když před 30 lety, 20. února 1982, přistála na letišti v Curychu letadla z Washingtonu a Londýna, uzavřela se strastiplná pouť československého měnového zlata uloupeného nacisty. Ve třech letadlech Tu-154 se do trezorů Státní banky československé vrátilo 18.460 kilogramů zlata, jehož hodnota se v té době blížila 250 milionům dolarů. Zlato bylo částí takzvaného zlatého pokladu, na jehož tvorbě se po vzniku samostatného Československa v roce 1918 symbolicky podílela formou sbírek i veřejnost. více »

Kam zmizel zlatý poklad republiky

08. 02. 2012  17:05  |   Dostala se mi do rukou pozoruhodná kniha Stanislava Motla, která ve svém podtitulu má napsáno: O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi. Tenhle podtitul mne zaujal, a proto jsem se dal do jejího čtení. A aby bylo jasno, kniha nebyla napsána za dob cenzury před rokem 1989, ale v roce 2003. Z knihy jsem si odnesl vedle mnoha poznatků i ten, že jsme byli nejen pro Sovětský svaz nevyčerpatelnou studnicí, ale že i Ti, ke kterým se vždy shlíželo jako k našim spojencům a vzorům, nebyli až zase takovými přáteli, jak by se na první pohled zdálo. více »

Přehled zpráv ze světa zlata a stříbra v roce 2011: 38.-40. týden

31. 10. 2011  01:33  |   V posledních několika týdnech jsme zažili další korekci u obou kovů, která zejména stříbro dostala na hladinu z počátku roku. Na tuto možnou situaci jsme již upozorňovali a je třeba se připravit, že se může stát do určité míry pravidlem tak dlouho, dokud bude papírový trh určovat cenu fyzického kovu na spotovém trhu. více »

EXKLUZIVNĚ: Přehled zpráv ze světa zlata a stříbra v roce 36. - 37. týden 2011

02. 10. 2011  11:49  |   Obchod z drahými kovy v posledních týdnech rozdmýchává diskuse a názorové střety. Koupit? Nekoupit? Prodat? Nebo ještě počkat? Vyznat se v náladách trhu zkrátka není jen tak. S informacemi našeho serveru to ale každopádně bude mnohem snazší... více »

Kvantitativní uvolňování č. 3 a investiční zlato a stříbro jako ochrana úspor!

10. 09. 2011  11:36  |   I laické veřejnosti by mělo být dnes už jasné, že západní finančně-hospodářsko-politický systém, jehož součástí je i Česká republika odchází do věčných lovišť. Finanční systém, jehož existence závisí na expanzi dluhu, je nejen z teoretického, ale také z historického hlediska vždy předem odsouzen k zániku. více »

Nepřehlédněte: Jak je to v současnosti se zlatem

06. 09. 2011  18:04  |   V posledních 3 týdnech se, pro někoho možná poněkud překvapivě, slovo „zlato“ skloňovalo v našich sdělovacích prostředcích velice často. Člověk by skoro nabyl dojmu, že jde o hrozivou zlatou horečku, a že určitě každý Čech nějaké to zlato již vlastní, nebo by měl… Spousta informací, která prošla medii je však velice povrchních, zavádějících a zcela nefundovaných. více »

Zlatá horečka stoupá – trhy hrají investicím do zlata do karet, jenže…

18. 08. 2011  16:41  |   Nejisté a volatelní trhy, které v posledních týdnech uklidňují sami sebe, aby v zápětí znovu propadly, se odrážejí v apetitu investorů hledat bezpečné přístavy. Tím mediálně nejpropíranějším je bezesporu komodita nad komodity, tedy zlato. více »

Nákupy zlata budou zřejmě i letos investičním hitem

13. 02. 2011  14:12  |   Investičním hitem i letošní sezóny bude zase zlato. A to i přesto, že trh s cennými kovy, do kterého se obchody se žlutým kovem započítávají, zaznamenal podle burzovních statistik letos nejhorší leden za posledních dvacet let. Většina analytiků ale tvrdí, že pro investory tato zpráva rozhodně neznamená vážný signál o tom, že se blíží konec takzvaného býčího trhu, tedy času, kdy cena investice stále stoupá. více »
1

Sekce obsahuje celkem 43 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti