Stanovisko České spořitelny k legislativním úpravám souvisejícím s sKartou, které navrhuje MPSV


07. 03. 2013  13:36     BP.com     komentáře (1)

Včera jsme vás informovali o změnách, které připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky v souvislosti s projektem sKaret. Nyní přinášíme stanovisko České spořitelny, jíž se chystané změny samozřejmě primárně dotknou...

Stanovisko České spořitelny k legislativním úpravám souvisejícím s sKartou, které navrhuje MPSV
TISKOVÉ CENTRUM ČS:

"Česká spořitelna plní od začátku projektu sKaret až dosud vše, k čemu se zavázala ve veřejné obchodní soutěži a následně ve smlouvě s ministerstvem. Nad její rámec navíc vstřícně reagovala na opakované žádosti o modifikaci projektu ze strany ministerstva, které udělala ve prospěch příjemců dávek.

Varianta omezit funkcionalitu sKarty na pouhý identifikační nástroj, tedy bez existence technického účtu umožňujícího výplatu dávek, která dnes byla zveřejněna formou tiskové zprávy MPSV, zásadním způsobem omezuje původní záměr a následně i společnou a veřejně deklarovanou dohodu mezi Českou spořitelnou, MPSV, premiérem a Českou poštou v prosinci 2012. Prosincová dohoda byla čtyřstranná, a tudíž i ukončení dohody by se mělo odehrát za účasti všech čtyř stran. Nicméně jsme nuceni vzít na vědomí, že MPSV od dohody jednostranně ustupuje a účast banky na projektu tímto objektivně ztrácí nejen smysl. Česká spořitelna má navíc důvodné obavy, že by navrhované změny mohly vést k tomu, že její účast v projektu bude v rozporu se zákonem. Rolí banky může být v daném projektu primárně zprostředkování platebního styku.

K dalším krokům podle platné smlouvy se budeme moci rozhodnout poté, kdy od ministerstva oficiálně obdržíme konkrétní návrh legislativních úprav."

.

VÍCE O SKARTÁCH NALEZNETE ZDE!

.Stanovisko České spořitelny k legislativním úpravám souvisejícím s sKartou, které navrhuje MPSV

stanovisko ČS
Takže, banka vedená JUDr. Petrem Liškou, ředitelem úseku právního centrála, podepsala protiprávní sm...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23685555223

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více