„STOP dluhům!“, říkají Češi


25. 03. 2010  14:16     Denisa Salátková     komentáře (1)

Více než bilionová zadluženost českých domácností a dopady ekonomické recese způsobily, že Češi začali šetřit a vyhlásili dluhům válku. Dokazuje to i rostoucí zájem o Koeficient rozumného zadlužení Poštovní spořitelny. Na stránkách www.rozumnezadluzeni.cz tak stále více lidí využívá možnost jednoduše si spočítat míru zadlužení své domácnosti a vyhnout se případným problémům.

„Koeficient navíc nabízí poradenství, které pomůže s individuálním finančním plánem. Díky tomu lidé zjistí, jak docílit dostatečné rezervy na neočekávané výdaje,“ vysvětluje Ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář a přidává varování: „V posledních letech si totiž lidé navykli kupovat na splátky i tzv. zážitkové zboží, jako třeba dovolené. Neměli by přitom zapomínat, že úvěr by měl sloužit především k pořizování zboží dlouhodobé potřeby.“   Plno mají také Občanské poradny, které ve spolupráci s Poštovní spořitelnou nabízejí poradenství pro všechny, kteří se dostali do finančních problémů. Jen za loňský rok tak poradny pomohly bezmála 11 tisícům dlužníků. „Od začátku letošního roku jsou pobočky poraden doslova zavaleny žádostmi o pomoc. Je vidět, že pod vlivem současného vývoje mezd a zvyšující se nezaměstnanosti začali Češi rozumněji nakládat se svými financemi a bojí se finančního pádu,“ doplnil Martin Kovář.   Typickým příkladem klienta Občanských poraden jsou lidé středního věku (častěji ženy), kteří se do dluhové pasti dostali postupnými půjčkami menších částek, ke kterým ještě přibyly nákupy na splátky. Klienti poraden bohužel často přicházejí až v době, kdy už si s dluhy vůbec neví rady.   Poštovní spořitelna proto kvůli prevenci vyvinula Koeficient rozumného zadlužení. S jeho pomocí si lze spočítat momentální finanční situaci domácnosti a včas tak zabránit přílišnému zadlužení. Od začátku roku si svůj koeficient rozumného zadlužení díky Poštovní spořitelně vypočítalo již 16 000 lidí.


„STOP dluhům!“, říkají Češi

Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20788971283

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více