Studenti napsali, jak by si představovali ideální banku


01. 11. 2007  17:28     Josef Vytiska     komentáře (0)

Portál www.bankovnipoplatky.com spolu s Poštovní spořitelnou vyhlásil 1. září soutěž pro studenty středních a vysokých škol o výhry v celkové hodnotě 60 000,- Kč! Soutěžní disciplínou bylo zpracování eseje na téma: „Ideální banka v 21. století“. Do včerejšího dne jsme zatím obdrželi 54 prací.
[soutez_menu]

 

 

Portál www.bankovnipoplatky.com spolu s Poštovní spořitelnou vyhlásil 1. září soutěž pro studenty středních a vysokých škol o výhry v celkové hodnotě 60 000,- Kč! Soutěžní disciplínou bylo zpracování eseje na téma: „Ideální banka v 21. století“.  Do včerejšího dne jsme zatím obdrželi 54 prací.

Z celkového počtu odevzdalo svoje práce 24 studentů, 25 studentek a 5 studentských týmů. Zajímavé je, že ze středních škol přišlo plných 21 soutěžních textů. Z vyšších odborných škol 2 práce a z vysokých škol pak podle očekávání největší počet – 31. Nejvíce studentů poslalo své náměty z Technické univerzity v Liberci a z Bankovního institutu vysoká škola.

Názory a přání mladé generace byly v některých případech velmi zajímavé až revoluční. Za všechny lze uvést návrh na implementování čipu do těla klienta místo platební karty. Jeden ze soutěžících k tomu napsal:

Vybraní zákazníci dostanou miniaturní čip, který jim bude implantován do těla. K identifikaci už tak nepotřebujete občanku, pas ani jakýkoli jiný doklad. Všechny podrobné informace jsou na čipu. Dále se čip využívá místo platební karty a kreditní karty. Ve vybraných obchodech lze přes implantovaný čip nakupovat.

Další z účastníků soutěže si práci bank v budoucnosti představuje poněkud netradičně:

Dalším otazníkem je určitě vybavení banky. Banka by měla být určitě vybavena špičkovou technikou a personálem s nejvyšším výkonem. Když už mluvíme o personálu, v naší bance už nenajdete personál (lidský) ale roboty s pěti rukama a osmi očima, nelekejte se tedy, když navštívíte naši banku. Jsou zcela mírumilovní a neublíží ani mouše, ale hlavně jsou asi tak 50-krát rychlejší než lidé, proto jsme je nahradili našimi robo-pracovníky.

Soutěžní práce jednoznačně ukázaly, co se mladým lidem na přístupu našich bank nelíbí a co by si přáli změnit. Jeden ze studentů tak kritizoval současný přístup bank ke svým klientům:

Z informačních materiálů banky pro 21. století by měly zcela vymizet důmyslně schované drobné nápisy psané ještě drobnějším písmem, které jsou často až na samé hranici nejen viditelnosti, ale i čitelnosti. Informace o výši RPSN by se měla postavit na úroveň informace o výši úroku z úvěru - neměla by se nesmyslně maskovat co nejblíže okraji reklamní prezentace ve lstivé naději, že nejdůležitější číslo, vztahující se k možnosti úvěru, někdo přehlédne.

Vyhodnocení nyní bude probíhat ve dvou kolech zajišťujících objektivitu celého hodnocení. V prvním kole vyberou zástupci serveru www.bankovnipoplatky.com, vysokých škol a Poštovní spořitelny 20 nejlepších prací. Ve druhém kole je poté bude hodnotit odborná 15-ti členná porota, složená ze zástupců odborného a mediálního partnera, organizátora a garanta projektu a představitelů institucí, které mají bankovní sektor ve své gesci. Do konce listopadu budeme znát pořadí a v první polovině prosince dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen studentům. Během měsíce listopadu budou zároveň jednotlivé práce představeny na webu www.bankovnipoplatky.com.

    Patrik Nacher provozovatel portálu www.bankovnipoplatky.com


Studenti napsali, jak by si představovali ideální banku

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29865947398

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více