Studenti opět investují v rámci projektu Studentbroker


01. 10. 2014  15:47          komentáře (0)

Na českých a letos poprvé i slovenských vysokých školách byl zahájen projekt Studentbroker, ve kterém si mohou studenti vyzkoušet obchodování na světových burzách. V podzimním, již jedenáctém, semestru, se do projektu zapojí až 20 vysokých škol a univerzit z České republiky a Slovenska.

Studenti opět investují v rámci projektu Studentbroker
Studentbroker je společný projekt Fio banky a české burzy RM-SYSTÉM, který simuluje reálné obchodování na světových burzách a je součástí osnov zapojených vysokých škol. Studenti mají možnost seznámit se zábavnou formou s fungováním kapitálových trhů a osvojit si investování v praxi. Pro pedagogy projekt představuje možnost jednoduše sledovat úspěšnost a investiční znalosti svých studentů. Každý účastník má na začátku k dispozici virtuální 1 milion korun pro investice do akcií z české burzy RM-SYSTÉM, USA, Německa, Polska a 50 tisíc dolarů pro obchody s deriváty – futures kontrakty, jejichž podkladovým aktivem jsou indexy, měny nebo komodity jako například zlato, ropa či pšenice. Výsledky jsou po každém semestru vyhodnocovány a nejlepší studenti jsou odměněni hodnotnými cenami v podobě tabletu, čtečky knih či odbornými publikacemi na téma investování.

V jarním semestru 2014 se do projektu zapojilo 233 studentů a v obchodování s deriváty byla nejúspěšnější Eliška Knížková z Technické univerzity v Liberci, která ke své účasti ve Studentbrokerovi dodává: „Obchodování mi přineslo reálnou představu, jak to na burze chodí. Tato soutěž pro mě představovala možnost, jak si obchodování vyzkoušet a přitom nic neztratit. Držela jsem se spekulování na růst podkladového aktiva. Před nákupem jsem si vždy podrobně prohlédla předchozí vývoj derivátu. Pokud byl zisk slušný, prodala jsem a zbytečně neriskovala opětovný pokles hodnoty derivátu.

Studentbroker bude probíhat během celého podzimního semestru do 15. ledna 2015, následovat bude vyhodnocení a ocenění nejúspěšnějších mladých investorů. Více informací o projektu je k dispozici na webových stránkách www.studentbroker.cz.

VYHRAJTE AŽ 25 000 KORUN A ZŮČASTNĚNTE SE SOUTĚŽE STUDENTŮ VYSOKÝCH A STŘEDNÍCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ. MŮŽE SE JEDNAT O VÁŠ NEJVYŠŠÍ HODINOVÝ VÝDĚLEK VE VAŠEM ŽIVOTĚ!Studenti opět investují v rámci projektu Studentbroker

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

8458222530

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,9830
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3800
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0980
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,4545
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,1070
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0750
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8719
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více