Studenti řekli jasně:
Banky, s námi to nebudete mít jednoduché!


16. 11. 2007  11:11     Miroslav Roch     komentáře (2)

Již před 20 dny byla ukončena velká soutěž studentů středních a vysokých škol o nejlepší esej na téma „Ideální banka 21. století“. V současné době probíhá vyhodnocování prací naší porotou. Již nyní je ale možné říci jak si studenti naše banky v budoucnu představují.





Již před 20 dny byla ukončena velká soutěž studentů středních a vysokých škol o nejlepší esej na téma „Ideální banka 21. století“. V současné době probíhá vyhodnocování prací naší porotou. Již nyní je ale možné říci jak si studenti naše banky v budoucnu představují.

 

Banky: Máte se na co těšit

 

A že se mají banky na co „těšit“ je skutečně pravda. Z názorů a přístupu studentů je zřejmé, že současná mladá generace bude velmi náročnou bankovní klientelou.

Studenti odmítají být pasivními konzumenty produktů bank, ale naopak od bank vyžadují přizpůsobení jejich nabídky a chování potřebám jednotlivých klientů.  Na prvním místě je tak u studentů jako budoucích klientů bank jejich potřeba, přání a úkolem banky je těmto přáním co nejvíce vyhovět a přizpůsobit se.

 

Nejen nové služby, ale především chování a přístup bank

 

Studenti ve svých pracích z velké části nastínili jakým směrem se banky mají v oblasti služeb a produktů vydat. Ve své většině se však studenti nezabývali pouze produkty, ale také chováním a přístupem, který budou po bankách v budoucnu vyžadovat. Je jasné, že vize chování bank v budoucnu vychází ze zkušeností v současnosti, které nejsou velmi často pozitivní.

 

Studenti tedy od bank očekávají individuální přístup a orientaci na klienta jako jednotlivce, se svými potřebami, přáními a schopnostmi. Chtějí být bráni jako osobnost, nikoliv jako jeden z mnoha – součást masy klientů. Studenti se ve své většině shodli, že budou po bankách požadovat služby šité na míru klientovi, nikoliv svázanost sazebníky, všeobecnými podmínkami a obecnými smluvními ustanoveními.

 

Banky! Budte komplexní!

 

Banky by dle studentů neměli být v budoucnu pouze bankami, ale i institucemi, které svým klientům budou zajištovat i další servis spojený s jejich financemi. Banky by tak dle přání klientů měli poskytovat komplexní finanční servis.

Klient by tak měl mít s finančními záležitostmi co nejméně starostí, naopak by tyto záležitosti komplexně přenechával bance, která by se o vše postarala.

 

Studenti: bankám nedáme nic zadarmo

 

Z názorů a postojů studentů lze vyčíst, že budoucí generace klientů bank bude mnohem náročnější než generace současná. S tím jak se bude vyvíjet vzdělanost a všeobecný rozhled a možnosti celé společnosti, tím hůře se bankám bude prosazovat současná bankovní politika. Studenti již dnes naznačují, že budou jako klienti bank výrazně náročnější. Budou od bank vyžadovat aktivitu a přizpůsobení se. Již nebude tak jednoduché přilákat klienty na masové reklamy a vnucovat lidem produkty, které jsou dobré pro zisk a profit bank, nikoliv pro potřeby klientů.

 

Studenti řekli jasně bankám: „Nebudete to s námi mít jednoduché!“

 

Vše o soutěži studentů středních a vysokých škol o výhry v celkové výši až 60 000,- Kč se můžete dozvědět ZDE!

 



Studenti řekli jasně: Banky, s námi to nebudete mít jednoduché!

Diskutovat (2)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29866273966

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více