Studenti řekli jasně:
Banky, s námi to nebudete mít jednoduché!


16. 11. 2007  11:11     Miroslav Roch     komentáře (2)

Již před 20 dny byla ukončena velká soutěž studentů středních a vysokých škol o nejlepší esej na téma „Ideální banka 21. století“. V současné době probíhá vyhodnocování prací naší porotou. Již nyní je ale možné říci jak si studenti naše banky v budoucnu představují.

Již před 20 dny byla ukončena velká soutěž studentů středních a vysokých škol o nejlepší esej na téma „Ideální banka 21. století“. V současné době probíhá vyhodnocování prací naší porotou. Již nyní je ale možné říci jak si studenti naše banky v budoucnu představují.

 

Banky: Máte se na co těšit

 

A že se mají banky na co „těšit“ je skutečně pravda. Z názorů a přístupu studentů je zřejmé, že současná mladá generace bude velmi náročnou bankovní klientelou.

Studenti odmítají být pasivními konzumenty produktů bank, ale naopak od bank vyžadují přizpůsobení jejich nabídky a chování potřebám jednotlivých klientů.  Na prvním místě je tak u studentů jako budoucích klientů bank jejich potřeba, přání a úkolem banky je těmto přáním co nejvíce vyhovět a přizpůsobit se.

 

Nejen nové služby, ale především chování a přístup bank

 

Studenti ve svých pracích z velké části nastínili jakým směrem se banky mají v oblasti služeb a produktů vydat. Ve své většině se však studenti nezabývali pouze produkty, ale také chováním a přístupem, který budou po bankách v budoucnu vyžadovat. Je jasné, že vize chování bank v budoucnu vychází ze zkušeností v současnosti, které nejsou velmi často pozitivní.

 

Studenti tedy od bank očekávají individuální přístup a orientaci na klienta jako jednotlivce, se svými potřebami, přáními a schopnostmi. Chtějí být bráni jako osobnost, nikoliv jako jeden z mnoha – součást masy klientů. Studenti se ve své většině shodli, že budou po bankách požadovat služby šité na míru klientovi, nikoliv svázanost sazebníky, všeobecnými podmínkami a obecnými smluvními ustanoveními.

 

Banky! Budte komplexní!

 

Banky by dle studentů neměli být v budoucnu pouze bankami, ale i institucemi, které svým klientům budou zajištovat i další servis spojený s jejich financemi. Banky by tak dle přání klientů měli poskytovat komplexní finanční servis.

Klient by tak měl mít s finančními záležitostmi co nejméně starostí, naopak by tyto záležitosti komplexně přenechával bance, která by se o vše postarala.

 

Studenti: bankám nedáme nic zadarmo

 

Z názorů a postojů studentů lze vyčíst, že budoucí generace klientů bank bude mnohem náročnější než generace současná. S tím jak se bude vyvíjet vzdělanost a všeobecný rozhled a možnosti celé společnosti, tím hůře se bankám bude prosazovat současná bankovní politika. Studenti již dnes naznačují, že budou jako klienti bank výrazně náročnější. Budou od bank vyžadovat aktivitu a přizpůsobení se. Již nebude tak jednoduché přilákat klienty na masové reklamy a vnucovat lidem produkty, které jsou dobré pro zisk a profit bank, nikoliv pro potřeby klientů.

 

Studenti řekli jasně bankám: „Nebudete to s námi mít jednoduché!“

 

Vše o soutěži studentů středních a vysokých škol o výhry v celkové výši až 60 000,- Kč se můžete dozvědět ZDE!

 Studenti řekli jasně: Banky, s námi to nebudete mít jednoduché!

Diskutovat (2)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

3287343581

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,8290
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0100
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0570
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,1135
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7135
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8407
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více