UniCredit spouští vstup do mobilního bankovnictví pomocí prstu


27. 05. 2015  08:35     ČTK     komentáře (0)

UniCredit Bank spouští přihlašování do mobilního bankovnictví pomocí otisku prstu. Tento způsob přihlášení je dostupný pro telefony výrobců Apple a Samsung. Novinka je klientům banky u vybraných modelů těchto značek k dispozici od 18. května. 

UniCredit spouští vstup do mobilního bankovnictví pomocí prstu
UniCredit Bank o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že je v tomto ohledu na českém trhu první. Některé další banky o stejném kroku uvažují.

"Přihlašování do bankovních aplikací pomocí otisku prstu je uživatelsky příjemné a je srovnatelné se zabezpečením pomocí PIN, navíc odpadá nutnost pamatovat si přihlašovací údaje," řekl ČTK šéfredaktor serveru Měšec.cz Dalibor Chvátal. Přihlašování pomocí otisku prstu, respektive biometrických dat je podle něj přirozeným postupem v souvislosti s vývojem mobilních technologií. "Očekávám, že další finanční společnosti půjdou podobným směrem," dodal.

"Zvažujeme různé alternativní metody pro přihlášení a obsluhu mobilního bankovnictví, přičemž toto je jedna z možností. Konkrétní termín spuštění této služby zatím nebyl stanoven," řekla ČTK mluvčí ČSOB Pavla Hávová. Také Komerční banka možnosti v přihlašování klientů prostřednictvím otisku prstu do mobilního bankovnictví sleduje a analyzuje.

U České spořitelny se klienti otiskem prstu mohou přihlásit do aplikace, která umožňuje například pasivní náhled na účty. "O přihlašování do našeho mobilního internetového bankovnictví otiskem prstu neuvažujeme vzhledem k tomu, že tento typ zabezpečení podporují jen novější typy chytrých telefonů," uvedl Marek Pšeničný z tiskového oddělení České spořitelny.

Společnost Mastercard v únoru v Česku spustila první biometrickou platební aplikaci pro mobilní telefony. Platbu z mobilu tak lze potvrdit přiložením prstu místo zadávání šestimístného kódu PIN. Služba funguje na mobilních telefonech, které disponují čtečkou otisků prstů.

Namísto zadávání PIN kódu stačí klientům UniCredit Bank jen přiložit prst na tlačítko, které slouží ke spuštění mobilu, a jedinečnost otisku klientům umožní přístup do mobilního bankovnictví. "Jedinečnost otisku prstu klientům umožní vstup do aplikací Smart Banking a Smart klíč a zároveň jim ušetří čas při přihlášení," uvedl ředitel multikanálového bankovnictví UniCredit Bank Carmelo Minardi.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.UniCredit spouští vstup do mobilního bankovnictví pomocí prstu

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více