Úrokové sazby 100% hypoték šplhají vzhůru


06. 02. 2012  19:35     Luboš Svačina     komentáře (9)

Lednové statistiky mapující vývoj nabídkových úrokových sazeb potvrzují, že úrokové sazby hypoték na 70 a 85% LTV* setrvávají na úrokovém dně. Ovšem jinak je tomu u 100procentních hypoték, jejich sazby již třetí měsíc po sobě rostou.

Zatímco průměrné nabídkové úrokové sazby hypoték s poměrem LTV 70 a 85 % nyní stagnují zhruba na úrovni 3,7 resp. 3,8 %, úrokové sazby hypoték do 100% LTV meziměsíčně vzrostly z 5,15 % na 5,25 %. A od loňského října, kdy sazby 100% hypoték dosáhly svého minima (5,02 %), tento typ úvěru podražil už o 0,23 procentního bodu, jak vyplývá z aktuálních statistik dostupnosti bydlení a cenového Indexu GOFI 100.     Aktuální nárůst nabídkových úrokových sazeb 100% hypoték je výsledkem rostoucí obezřetnosti hypotečních bank, které ve stínu obav z eskalace dluhových potíží některých zemí eurozóny a všudypřítomné hrozby ekonomické recese postupně zpřísňují podmínky poskytování rizikovějších typů hypoték.   Tento vývoj může v jistém ohledu otvírat prostor stavebním spořitelnám, jejichž úvěry mohou klientům velmi dobře posloužit k profinancování části záměru, čímž se klient v případě hypotéky dostane do nižšího pásma LTV. Výhodou této kombinace je nižší úroková sazba hypotéky a zpravidla také rychlejší umořování dluhu. ---- Srovnání hypoték najdete zde: https://www.bankovnipoplatky.com/srovnani-hypotek.html ---- Vývoj v posledních dnech signalizuje obrat, který se s velkou pravděpodobností dotkne i hypoték s nižším poměrem LTV. S příchodem února řada bank přenastavila nabídkové úrokové sazby a vzhledem k tomu, že jednou z bank, která se rozhodla pro navýšení sazeb je i Česká spořitelna, očekáváme, že tyto pohyby se promítnou jak v indexu GOFI, tak statistikách serveru hypoindex.cz, který měří průměrné úrokové sazby skutečně poskytnutých hypoték.   I nadále však pro první čtvrtletí 2012 platí naše prognóza, kdy očekáváme příznivý vývoj úrokových sazeb, jejichž nárůst by se měl pohybovat maximálně v řádu dvou až tří desetin procentního bodu. ---- Hlasujte v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek: https://www.bankovnipoplatky.com/2kolo11nejabsurdnejsi.html ----  * LTV (loan-to-value ratio) = poměr mezi zástavní hodnotou nemovitosti a výší úvěru Zdroj: GOLEM FINANCE s.r.o., server www.realitycechy.cz, hypoindex.cz, banky


Úrokové sazby 100% hypoték šplhají vzhůru

Diskutovat (9)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20121844813

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více