V létě vede v nákupech na splátky výpočetní technika


07. 08. 2012  14:53     Barbora Minksová     komentáře (0)

Čeští spotřebitelé mají i v letních měsících zájem o nákupy zboží na splátky. Vedoucí příčku zaujímá výpočetní technika následovaná televizory. Třetí příčku si nárokuje bílá elektronika, zájem je zejména o ledničky, mrazničky, pračky a sušičky. Vyplývá to z údajů společnosti Cetelem.

Přestože výpočetní technika i letos uhájila své prvenství, oproti loňskému roku, kdy zažívala doslova boom, se její prodej během letních měsíců propadl o zhruba 15 %. Ve srovnání s loňským létem naopak došlo k výraznému nárůstu prodejů televizorů, konkrétně o 28 %. „Změnu lze do určité míry přisoudit Olympijským hrám v Londýně. Spoustu lidí, kteří pořízení nového televizoru odkládali, nebo naopak plánovali třeba až příští rok, se rozhodlo pořídit si ho již nyní kvůli sledování této sportovní události,“ komentuje trend letošního léta Tomáš Chlíbec, ředitel správy retailu společnosti Cetelem. 

 .

V segmentu prodeje elektra spolupracuje Cetelem s významnými obchodními partnery, mezi které patří například i síť prodejen Euronics. „Za poslední dva měsíce jsme zaznamenali meziroční nárůst prodejů ledniček a mrazniček o 36 %,“ říká Pavel Schwarz, obchodní ředitel Euronics ČR, a.sV létě vede v nákupech na splátky výpočetní technika

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20889535672

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více