VI. díl - Ideální banka 21. století:
Praktická stránka ideální banky od Tomáše Hrdinky


23. 05. 2016  00:31     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 83. místo získal Tomáš Hrdinka se svou písemnou prací. ČTĚTE DÁLE!

VI. díl - Ideální banka 21. století: Praktická stránka ideální banky od Tomáše Hrdinky
Tomáš Hrdinka je studentem Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické škole Praha. Úvaha, se kterou Tomáš přišel do soutěže je velmi zajímavá. Tomáš rozdělil svůj pohled na několik problémových kapitol. První kapitola se věnuje způsobu a délce čekání na vyřízení problému v bance, další okruh se týká reklamy a její kvality. Posledním okruhem je přístup banky ke klientům. Tomáš navrhuje zavedení věrnostních karet po vzoru hypermarketů. Lidé, kteří využívají služeb banky hodně a pravidelně by měli díky věrnostní kartě levnější služby než ostatní.

POSUĎTE CELOU PRÁCI TOMÁŠE HRDINKY SAMI:

Neustálé čekání

Sám jsem už zakládal několik účtů a musím říct, že zdaleka nejvíce nepříjemné bylo čekání. Způsobů jak zpříjemnit čekání je hned několik. Můžou se nakoupit pohodlná křesla nebo nový interiér, ale zdaleka nejjednodušší způsob je podle mě volné wi-fi připojení. Pak by mi bylo jedno, jestli čekám 10 nebo 20 minut.

Reklama

Říká se, že nejlepší produkt si udělá reklamu sám, ale v dnešní době, kdy je trh přesycen, se bez reklamy firma neobejde. Rozhodující je tedy forma reklamy a její prezentace. Doby, kdy stačilo představit v reklamně nový a nejlepší produkt, jsou už dávno pryč. Reklamy spíše působí vlezle a nepříjemně. Naopak velice dobře působí reklamy, se kterými si dá člověk větší práci a snaží se je udělat zábavnějšími nebo výjimečnými. Jako vzor by mohla sloužit reklama na kofolu, T-Mobile s Chuckem Norrisem nebo reklama na Nike před mistrostvím světa ve fotbale. Ačkoliv nebyla nikde vnucována, dosáhla na youtube vysoké sledovanosti a dostala se tak do podvědomí mnoha a mnoha lidí po celém světě.

Přístup ke klientům

Banka je v dnešní době chápána jako korporativní zdroj na získávání peněz. Na tom by se mělo zapracovat. Každý klient už čeká za každým rohem podvod a je velice nedůvěřivý. To by se dalo podle mého změnit při tvorbě smlouvy, která by měla být co nejvíce jasná a srozumitelná (bez cizích slov, citování z paragrafů a odkazů na stránky, kde člověk najde velké množství nesrozumitelného textu).

Při hledání banky se zaměřují lidé nečastěji na úroky. Osobně nevím, jak funguje systém investování peněz a následné určení úroků, ale banky by se mohly v mnohém inspirovat u supermarketů. Vhodné by bylo tvořit věrnostní karty, ze které by následně plynuly výhody ve formě lepšího úroku nebo různých jiných benefitů. Lidé by tak neměli důvod odcházet k jiným bankám. To se může velice snadno stát každé bance. V dnešní době je velice jednoduché vzít všechny své peníze a přesunout je do jiné banky, kde mají daleko lepší výhody. Naopak banka samotná by měla výhodu velkého množství stálých a spokojených klientů.

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!

 VI. díl - Ideální banka 21. století: Praktická stránka ideální banky od Tomáše Hrdinky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48203271584

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5130
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6365
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4255
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,7595
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9038
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více