VII. díl - Ideální banka 21. století:
Platební hodinky pro každého


26. 05. 2016  00:38     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. Čtvrté místo získal nápad Jany Obrazové. ČTĚTE DÁLE!

VII. díl - Ideální banka 21. století: Platební hodinky pro každého
Jana Obrazová je studentkou Gymnázia Voděradská Praha. Jana přišla s unikátní formou práce, která jí přinesla vynikající 4. místo. Vyrobila vlastní postavičku bankovního klienta, který využívá nápadu Jany a to náramkové platební hodinky. Každý má svůj platební nástroj při ruce, či spíše přímo na ruce a může kdykoliv pohodlně zaplatit pouze přiložením ruky. Hodinky jsou navíc propojeny s mobilním telefonem, kde můžeme sledovat všechny statistiky plateb, vývoj plateb apod. Moc hezký nápad i provedení soutěžní práce.


"Moje vize na zlepšení bankovních služeb

Hands-free payment

Ráda bych se s vámi podělila o můj nápad na vylepšení služeb v oblasti bankovnictví. V podstatě by se jednalo o zcela jiné hodinky, než jak je známe. Ze začátku musím podotknout, že by to fungovalo na základě NFC, či Bluetooth technologie. Na displeji těchto super hodinek by byla částka, kterou si předem nastavíme, a poté přiložením k terminálu by se platba odečítala z nastaveného limitu. Měli bychom tak stále kontrolu nad svým kontem a nemuseli tak čelit nepříjemným překvapením, že jsme například v klubu či na nákupech utratili takovou horentní sumu.

Též by bylo možné i bez displeje udělat jen „NFC náramek“, který by odesílal proběhlé platby do telefonu. Zde by se vše vyhodnocovalo a následně se vytvořil graf. Na něm bychom mohli pozorovat naše „výkyvy“ v platbách.

K tomuto nápadu Vám přikládám fotografii svého hmotného výrobku – „Kolegu představujícího tuto novou bankovní technologii – Hands-free payment“.

Věřím, že se vám můj nápad dostatečně zalíbil a třeba v budoucnu najde uplatnění."

  Obrazová

Jméno: Jana Obrazová 

Adresa: Františka Diviše 1368/54f, Praha 10, 104 00 

Škola: Gymnázium Voděradská, Praha 10

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!

 VII. díl - Ideální banka 21. století: Platební hodinky pro každého

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36046721806

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více