VIII. díl - Ideální banka 21. století:
Martin Novák vidí ideální banku realisticky


05. 01. 2015  00:58     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Martin Novák z Vysoké školy finanční a správní vidí ideální banku velmi realisticky.

VIII. díl - Ideální banka 21. století: Martin Novák vidí ideální banku realisticky
Smyslem inovací v budocuích pěti letech vidí především zdokonalování současných služeb. Text popisu ideální banky je také doplněn obrázkem náhledu do uživatelského prostředí banky. Tedy stránka ze které si každý klient ovládá služby, které potřebuje, aniž by musel navštěvovat pobočku banky. Tyto služby se přitom rozšířili i na další segmenty a banka dává svým klientům komlexní informace o jejich finanční situaci a případně je upozorní na jakýkoliv problém spojený s hospodařením klienta.

Martin Novák je studentem Vysoké školy finanční a správní v Praze. Tuto školu si představíme na konci tohoto článku. Martinu Novákovi i jeho škole gratulujeme k velmi dobrému osmému místu v naší soutěži.

Nyní si můžete sami přečíst Martinovu představu Ideální banky v roce 2020 a prohlédnout si popisovaný obrázek budoucího uživatelského prostředí Ideální banky.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Jak bude vypadat ideální banka v roce 2020?

Historický vývoj a změny v bankovnictví během posledních dekád umožnili lidem využívat více bankovních služeb. Nebylo to způsobené pouze rozšiřováním nabídky finančních produktů ale i rychlostí, inovovaností a pohodlností samotných služeb. Osobně zastávám názor, že budoucí ideální banka v roce 2020 bude muset v tomto směru pokračovat a více se soustředit na pohodlnost, intuitivnost a jednoduchost využívání bankovních služeb.
Při přemýšlení o ideální pobočce banky, jsem si uvědomil, že pokaždé kdy jdu do banky, tak tam jdu pouze z důvodu, že to nemám možnost vyřešit jinak než osobně. Proto jsem se oprostil od představy, že je nutnost chodit na pobočku banky, při zanechání možnosti konzultace problémů s naším bankéřem přes video hovor (viz. Obrázek) a zachování osobních vztahů.

To, že si ke kontaktům nepíšeme pouze telefonní číslo ale i adresu, email, mobilní číslo popř. dokonce spojení na Facebook a Skype jsme si zvykli. Ocenil bych možnost si ke kontaktům přidat i číslo účtu, kontakty mít implementovatelný do systému banky. Při posílání peněžních prostředků pouze zadat jméno a částku, jako při odesílání SMS (viz. Kontakty obrázek). Či je poslat přes dotek 2 mobilních zařízení obsahující NFC technologii, jako je možné u platebních terminálů (např. služba Apple Pay).

Naše platby přes bezhotovostní systém jsou zdrojem dat, které můžou být využity i pro potřeby klientů (viz. graf v obrázku), ocenil bych možnost třídění položek z výpisu z účtu do jednotlivých skupin, které následně jsou využitelné pro analýzu našich výdajů (viz. výpis z účtu v obrázku). Kde v současnosti částečně plní funkci např. aplikace Google Wallet.

Samotná kategorie klasických bankovních služeb bude pochopitelně zachována, či dokonce rozšířena. Online přístupy do penzijních fondů, investičních podílových fondů, přehled pojistek a pohled na splácení hypotéky bude pouze prohloubení současného směru. Takto by měla vypadat moje ideální banka v roce 2020, a co Vaše?

Novák

_________________________________________________________________________________________________________________________

Představení Vysoké školy finanční a správní

V roce 1999 nás založily Bankovní akademie a.s. a Czech Coal a.s. V témže roce jsme získali od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy státní souhlas působit jako soukromá vysoká škola. Regionální působení jsme rozšířili mimo Prahu založením studijních středisek v Mostě a Kladně.
Současnost

Jsme členy Společenství škol, mimořádné soustavy soukromých škol různých stupňů. Stali jsme se první soukromou ekonomickou univerzitou v České republice s více než 6000 studentů. Na českém edukačním trhu působíme již přes deset let a poskytujeme všechny stupně vysokoškolského vzdělání: bakalářské (titul Bc.), navazující magisterské (titul Ing. a Mgr.) a doktorské vzdělání (titul Ph.D.). Ve spolupráci se City University of Seattle z USA dále nabízíme a organizujeme celosvětově uznávané manažerské studium MBA v anglickém jazyce. Pro zájemce o oba typy studia jsme připravili program Joint Degree, který umožňuje současné získání titulu Ing. a MBA. Spolu s dalšími vzdělávacími produkty tak vytváříme pevné základy Vašeho celoživotního učení.

Webové stránky školy naleznete ZDE!

KOMPLETNÍ INFORMACE O SOUTĚŽI IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ I JEJÍCH VÝSLEDCÍCH NALEZNETE ZDE!

 

Ideální banka logo

 VIII. díl - Ideální banka 21. století: Martin Novák vidí ideální banku realisticky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38005322336

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více