Volby skončily. Většina občanů změnu nechtěla


25. 10. 2021  08:58     Miroslav Zeman     komentáře (0)

VOLEBNÍ OKÉNKO: Volby skončily a vítězství, resp. nadpoloviční většinu v poslanecké sněmovně si přičely pravicové strany ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Starostové ve spojení s Piráty. Ačkoliv disponují tyto strany pohodlnou většinou 108 křesel, většina občanů byla proti. Propadlo totiž více než 12 procent levicových hlasů. Ti rozhodně pravici volit nechtěli. 

Volby skončily. Většina občanů změnu nechtěla
Pokud se v médiích objevovali oslavné komentáře, jak si lidé zvolili změnu a jak většina české společnosti touží po změně, nejedná se o pravdivou informaci. Ano, z hlediska výsledků voleb a zastoupení v poslanecké sněmovně tou tak je. Pravice drží absolutní většinu. Většina veřejnosti ale volila jinak a změnu tímto směrem rozhodně nechtěla. V našem volebním systému bohužel propadají hlasy občanů, kteří volí strany se ziskem pod 5 procent a to se právě nyní ukázalo pro ANO jako problém. 

Pokud se jednalo o referendu o vládnutí Andreje Babiše, tak v tomto referendu paradoxně obstál. Žádnou změnu ve stylu vlády a směřování České republiky nechtěla většina veřejnosti. Pokud by se totiž započítaly hlasy, které propadly a za kterými jsou rovněž zájmy a preference konkrétních lidí, výsledek by se obrátil. Pokud tedy mluvíme nadneseně o vůli většiny veřejnosti, tak musíme brát ohled i na vůli lidí jejichž hlasy bohužel propadly. 

Je to hra. Hru vyhrály pravicové strany, které se sami prezentovaly jako ty slušné a odpovědné či demokratické. Samochvála a stylizování se do pozice slušného jednoznačně povede k rozčarování. Jako tomu bylo v minulosti vždy. Tedy hru o poslaneckou sněmovnu vyhrála pravice. Ale hru o podporu většiny české veřejnosti prohrály. Většina je proti nim. 

Bohužel i takové paradoxy volby někdy přináší. Většina občanů se s tím musí bohužel smířit. Uvidíme na jako dlouho tento stav skutečně vydrží.Volby skončily. Většina občanů změnu nechtěla

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29406749495

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5840
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,1120
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0620
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,9470
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,5255
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,8150
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9668
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více