Využívání karet v prosinci rostlo, Virtuální karta Cetelem lámala rekordy


19. 01. 2011  18:07     Nikola Vopršalová     komentáře (0)

V průběhu prosince 2010 využívali klienti společnosti Cetelem pro platby v obchodech kreditní karty výrazně častěji, než-li tomu bylo ve stejném období v roce 2009. Lze hovořit o obecném trendu, v rámci kterého se klienti stále více ztotožňují s výhodami úhrady kreditní kartou. Celkem běžně je dnes využívají i pro drobné nákupy a nikoli jen v souvislosti s nenadálými výdaji. Na druhé straně pak v rámci tohoto trendu dochází k poklesu počtu transakcí na bankomatech. Vyplývá to ze statistiky kreditních karet vydávaných společností Cetelem.

 „Za prosinec roku 2010 jsme u našich kreditních karet Cetelem zaznamenali historicky nejvyšší počet platebních transakcí na terminálech u obchodníků,“ řekl Tomáš Siegler, ředitel marketingu a komunikace, a dodal: „V porovnání s rokem 2009 evidujeme nárůst počtu těchto transakcí o celých 37 %. Současný trend také poukazuje na fakt, že oproti minulému roku spotřebitelé čerpali na terminálech částky nižší.“ S ohledem na vývoj situace se tím potvrzuje obecný trend, kdy spotřebitelé využívají karty k platbám u obchodníků častěji, ale čerpané částky se snižují.   Čeští spotřebitelé stále častěji také nakupují na internetu. Tento trend potvrzuje i zvyšující se obliba využití Virtuální karty Cetelem, která je jednou z nejbezpečnějších forem úhrady na internetu vůbec. „Celkově jsme v prosinci 2010 ve srovnání s předešlým rokem 2009 zaznamenali rekordní čísla. V počtu transakcí Virtuální kartou došlo k nárůstu o celých 136 %.,“ řekl Tomáš Siegler.


Využívání karet v prosinci rostlo, Virtuální karta Cetelem lámala rekordy

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19949045809

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více