Rozumíme penězům

Letní škola Rozumíme penězům už pošesté!

03. 06. 2015  13:43  |   Sedmáci ze základní školy v Chrudimi a deváťáci ze základní školy v Myslibořicích si díky svému originálnímu zapojení v soutěži Letní škola Rozumíme penězům zasloužili výhru v podobě třídenní mimoškolní aktivity. Spolu se svými učiteli si užili zábavně naučný pobyt plný poutavého programu, který probíhal od 27. do 29. května v malebném Krkonošském podhůří ve Svobodě nad Úpou. více »

Na Letní školu Rozumíme penězům pojedou žáci ze ZŠ v Chrudimi a Myslibořicích

15. 05. 2015  14:16  |   Teambuildingové aktivity v přírodě, práce s technologiemi dneška a zejména umění hospodařit s financemi. To vše čeká vítěze soutěže o Letní školu finanční gramotnosti pro základní školy, kterou připravila společnost GE Money Bank a občanské sdružení AISIS. Letošní dvou a půldenní pobyt si zaslouženě užijí žáci VII. B ZŠ Chrudim, Dr. J. Malíka a 9. třídy ZŠ a MŠ Myslibořice. Na vítězích se shodli fanoušci Facebooku GE Money Bank i její zaměstnanci. Letošní Letní škola se uskuteční od 27. do 29. května ve Svobodě nad Úpou. více »

Rozumíme penězům: Spoření a energie

16. 10. 2013  01:07  |   PAN ERPÉČKO: Aukce na dodávky energií – o tom teď slyšíme a čteme na každém kroku. Existují ale i tipy na to, jak ušetřit, i když třeba podobným novinkám nevěříte? více »

Děti spolurozhodují o výdajích rodičů

27. 08. 2013  16:00  |   V poslední době se stále častěji dostává do popředí společenského zájmu finanční vzdělávání dětí, neboť je jednoznačnou investicí do jejich budoucnosti. Celkem 88 % rodičů uvádí, že kapesné je důležitým nástrojem finanční výchovy dětí. Ukázala to studie na téma: Finanční chování rodiny a vývoj finanční gramotnosti dětí od 80. let do současnosti. Studii vypracoval sociolog Mgr. Igor Nosál, Ph.D., za podpory GE Money Bank, odborného garanta projektu Rozumíme penězům. Ze studie také vyplývá, že děti dnes více než kdy jindy rozhodují o peněženkách dospělých. více »

Rozumíme penězům - mobilní telefony a peníze

05. 06. 2013  07:43  |   Výrobci mobilních telefonů přicházejí každý měsíc s novými a ještě chytřejšími modely. Snad každého někdy napadlo, že by si svůj další přístroj mohl pořídit jako dárek ke smlouvě s operátorem. Jenže – jak moc se vlastně takový telefon vyplatí? více »

Program Rozumíme penězům učí prvňáčky, jak správně hospodařit s penězi

29. 04. 2013  21:14  |   S nástupem do první třídy začne většina dětí dostávat i své první kapesné. Jak s ním naloží? Budou s ním umět správně hospodařit? Pomoci jim může od září 2013 povinná výuka finanční gramotnosti, kde se začnou učit správnému přístupu k penězům i malí školáci. V Plzeňském kraji se do projektu Finanční gramotnost pro 1. stupeň zapojilo osm základních a mateřských škol. Pro výuku si vybraly program Rozumíme penězům, který podporuje společnost GE Money Bank a zastává roli finančního experta. Realizátorem projektu je občanské sdružení AISIS. více »

Rozumíme penězům: Životní pojištění

24. 04. 2013  11:54  |   Životní pojištění je velmi populárním finančním produktem. Hodí se pro každého, kdo je zodpovědný za rodinu, splácí půjčky… Málokdo si ale uvědomuje, že se i na této pojistce dá ušetřit, pokud plánujete dopředu. více »

Rozumíme penězům: Pojištění domácností se může vyplatit

20. 03. 2013  11:55  |   PAN ERPÉČKO: Jsou věci v životě, kterým by se každý rád vyhnul. Záplavy, vichřice, požár nebo návštěva zloděje, to všechno nás může připravit o klidné spaní. Ale nemusí nás to stát příliš mnoho! Stačí mít správnou pojistku. více »

Rozumíme penězům: Auto a daně

06. 03. 2013  06:35  |   PAN ERPÉČKO: Je jen málo podnikatelů, kteří by při své práci nevyužili auto. A když už do něj musíme dávat peníze, starat se o něj, platit pojistné - proč si ho rovnou neuplatnit do daní? více »

Rozumíme penězům nově i ve Zlínském kraji

21. 02. 2013  14:43  |   Dvanáct základních škol ve Zlínském kraji se zapojí do projektu Finanční vzdělávání druhého stupně základních škol. Na výuku se aktuálně připravují učitelé ze zapojených škol, v plánu je celkem 14 dní odborných seminářů pro 70 pedagogů. Žáci se pak kromě vědomostí a hravé formy výuky mohou těšit na třídenní výjezdní akce. Realizátorem projektu finančního vzdělávání ve Zlínském kraji je ZŠ Josefa Bublíka v Bánově. Samotné vzdělávání  pedagogů bude probíhat podle programu Rozumíme penězům, který si škola z dostupných programů vybrala.  Roli finančních expertů a školitelů zastávají dobrovolníci GE Money Bank. více »

Rozumíme penězům: Vzájemé půjčky

23. 01. 2013  19:00  |   Přinášíme vám další díl seriálu Rozumíme penězům - tentokráte o vzájemných půjčkách. Přečetěte si i další díly v této sekci... více »

Rozumíme penězům - tentokráte o Vánocích

21. 12. 2012  17:34  |   Předvánoční čas je pro většinu z nás dobou spěchu a stresu, bez ohledu na to, jak moc bychom si přáli strávit ho v klidu. Je třeba myslet na tolik věcí – a mezi ně se počítají i rodinné finance. více »

Rozumíme penězům - penze

05. 12. 2012  18:20  |   Penzijní reformy jsou v poslední době plné noviny, internet i televize. Spořit si stranou, nebo spoléhat na stát? Každý se bude muset rozhodnout. více »

Rozumíme penězům - životní pojištění

07. 11. 2012  13:50  |   Pan Erpéčko: Životní pojištění je produkt, který finanční poradci prodávají velmi rádi – provize jsou totiž více než slušné. Na první pohled se zdá, že se hodí úplně pro každého. A na druhý? více »

Rozumíme penězům - studentské konto

26. 10. 2012  14:22  |   „Mami, myslím si, že budu potřebovat svůj vlastní účet.“ Terezu Žáčkovou čeká tento podzim spousta změn. Zapíše se na vysokou, přestěhuje se na privát, nastoupí na první douhodobou brigádu – a to všechno navíc na druhém konci republiky. více »

9 z 10 učitelů je pro povinnou výuku finanční gramotnosti na základních školách

05. 09. 2012  01:33  |   Finanční vzdělávání dětí na základních školách by mělo být podle 86 % učitelů povinné, 8 z 10 vyučujících by jej zařadilo dokonce již na první stupeň. Ukázal to průzkum* mezi učiteli zapojenými do projektu Rozumíme penězům. Samotný projekt přitom zcela odpovídá představám o výuce finanční gramotnosti 9 z 10 pedagogů. Učitelé na něm oceňují především kvalitní učební materiály a vědomosti získané na školeních. Občanské sdružení AISIS ve spolupráci s odborníky z GE Money Bank, která je garantem projektu, zorganizovalo od jeho počátku již téměř 500 vzdělávacích dnů pro vyučující. více »

Rozumíme penězům - cestovní pojištění

06. 06. 2012  14:51  |   Přínášíme vám další díl seriálu Rozumíme penězům, tentokráte se s blížícím se časem dovolené zaměříme na cestovní pojištění. více »

Rozumíme penězům - pákování

23. 05. 2012  16:45  |   Přinášíme vám další díl seriálu Rozumíme penězům, který vám pomůže zorientovat se ve světě bank, půjček, investic a vůbec všeho, za čím je možné hledat peníze. více »

Rozumíme penězům: Pojištění

11. 04. 2012  12:26  |   PAN ERPÉČKO: Peníze pojišťovnám asi nikdo neposílá zrovna rád. Odcházejí vám z účtu, ale nic za ně nevidíte. Jedinou útěchou vám je, že kdyby se přihodila nějaká nepříjemnost, budou se peníze z pojistky hodit. Jenže zdaleka ne každý opravdu ví, na co je a není pojištěn. více »

Rozumíme penězům: Jak ušetřit na povinném ručení

21. 03. 2012  12:07  |   Jak ušetřit na povinném ručení na svůj vůz? Nejvíc byste samozřejmě ušetřili, pokud byste žádné auto neměli a povinné ručení by se vás netýkalo. Jenže kdo je motorizován, ten platí – ovšem existují způsoby, jak platit méně. více »

Rozumíme penězům - spolupracující osoba.

29. 02. 2012  18:39  |   Přinášíme další díl seriálu Rozumíme penězům, tentokráte o tématu ne tak známém - spolupracující osobě. více »

Rozumíme penězům: podnikatelé na rodičovské dovolené

08. 02. 2012  12:03  |   Pan Erpéčko: Rodičovský příspěvek pobírají nejen zaměstnanci, ale také podnikatelé – osoby samostatně výdělečně činné. A ty se také občas potýkají s překvapivými situacemi. více »

Rozumíme penězům: jak na (nejen) povánoční reklamace?

11. 01. 2012  14:31  |   Pan Erpéčko: Je po Vánocích, dárky rozbaleny... Měli všichni radost? Panu Svobodovi odnaproti se ta letošní nadílka moc nevyvedla – a teď má plnou hlavu starostí. více »

Rozumíme penězům: Rozumíte povinnému ručení?

21. 12. 2011  15:07  |   Seriál Rozumíme penězům pokračuje zajímavým textem o produktu, který se týká každého motoristy - povinné ručení je produkt, jemuž se jakožto majitel dopravního prostředku nevyhnete, a proto je dobré mu rozumět. A když auto nemáte? Přečtěte si text také, alespoň nebudete mimo mísu, až se o povinném ručení budou bavit kamarádi v hospodě... více »

Rozumíme penězům: Co víte o dluhopisech?

14. 12. 2011  13:50  |   Pan Erpéčko: Každý má občas trochu hluboko do kapsy a potřebuje menší finanční injekci. Ani firmy, města nebo dokonce státy nejsou výjimkou. více »

Rozumíme Penězům: Vánoce na dluh? Ne, děkuji!

07. 12. 2011  13:54  |   Přinášíme vám další díl z pravidelného seriálu Rozumíme penězům. Ač člověk chce, nebo nechce, Vánoce jsou za dveřmi a vyhnout se jim nelze... Přečtěte si dnešní díl, ať si při pohledu na prázdnou peněženku po Štědrém dnu nedrbete hlavu... více »

Rozumíme penězům: Vánoce na dluh?

30. 11. 2011  16:22  |   S rodinou sousedky Blaženy se přátelím už dlouho. Sdílíme své radosti, diskutujeme své problémy, navzájem si pomáháme. Blažena je posledním rokem na rodičovské dovolené a kromě malého syna má ještě dvanáctiletou dceru. Jejich finanční situace je dost napjatá. Příjem jejich domácnosti tvoří rodičovský příspěvek a plat manžela, celkem 20 000 čistého měsíčně. více »

Rozumíme penězům: BANKY A STUDENTI

23. 11. 2011  15:41  |   Pan Erpéčko: Začíná akademický rok a pro desetitisíce mladých to znamená zásadní zlom: ze středoškoláků se stanou vysokoškoláky. Banky mají pro tyhle mladé a nadějné připravené lákavé produkty. Ale jako se vším, i s nimi je třeba umět zacházet. více »

Rozumíme penězům: kupte si dům, spoříte tím na stáří - penzijní připojištění

16. 11. 2011  13:17  |   Doby, kdy se lidé v seniorském věku mohli spolehnout na štědrou státní kasu, jsou už nejspíš pryč. Důchod, který dostanou například dnešní třicátníci, v budoucnu nejspíš ani nepokryje jejich životní potřeby. Jak se k tomu postavit? více »

ROZUMÍME PENĚZŮM: Letenku můžete pořídit levně, ale pak se nedivte nepohodlí

09. 11. 2011  14:41  |   Projekt Rozumíme penězům jte inspirace pro rodiče, aby začali mluvit se svými dětmi o nákupech, spoření, pojistkách a vůbec věcech, které se týkají peněz a finančního plánování. více »

Rozumíme penězům: Když něco rozbijete a máte platit škodu, pomůže pojistka

02. 11. 2011  13:14  |   Pojistěte si odpovědnost, radí pan Erpéčko z projektu Rozumíme penězům, stojí to jen několik set korun ročně a pojištěna je celá rodina. Občas se prostě stane nějaká menší nehoda. Něco, co nikdo nezamýšlel, ale co přesto někoho jiného poškodilo. Ze sousedova rozbitého okna nebo zakousnutých slepic se může vyvinout pěkná nepříjemnost – anebo nemusí. Záleží, jak jste připraveni. více »

Rozumíme penězům: kupujeme byt na hypotéku

26. 10. 2011  13:54  |   Potkali se už na střední a byla z toho láska jako trám: svatba hned po maturitě, syn po státnicích na vysoké škole. David a Markéta Fišerovi si jako novomanželé pronajali 1+1 na jednom pražském sídlišti a prožili v něm šťastných deset let. Dnes jsou však synovi čtyři roky, brzy by mu chtěli dopřát samostatný pokojík a sourozence – a přišel tedy čas se přestěhovat. více »

Rozumíme penězům: auto na úvěr, leasing, nebo za hotové?

19. 10. 2011  15:49  |   Tak takhle už to dál nejde! bouchla paní Svobodová rozzuřeně dveřmi téměř patnáct let starého rodinného auta. Nešlo nastartovat, tento týden už potřetí. A když už nastartovalo, motor zhasínal za jízdy a vyváděl i jiné schválnosti. „Je načase koupit jiné auto. Je mi jedno jaké, ale na tohle už nemám nervy!“ více »

Rozumíme penězům - rodinný rozpočet!

12. 10. 2011  12:06  |   Pan Erpéčko vypráví: Přes ulici ode mne bydlí moc příjemná mladá rodina. Petr Nový pracuje jako řidič autobusu a jeho žena Monika se právě po mateřské vrátila do práce. Mají holčičku Terezku a starosti s penězi. více »

Rozumíme penězům

06. 10. 2011  09:02  |   Rozumíme penězům je projekt finančního vzdělávání učitelů a dětí základních škol. Cíl projektu je přispět ke zvýšení finanční gramotnosti obyvatel ČR. Semináře běží od roku 2006 a ročně jimi projdou stovky nových učitelů. více »

Palec nahoru: Projekt „Rozumíme penězům

31. 08. 2010  17:07  |   Se zajímavým projektem přišla GE Money Bank ve spolupráci s občanským sdružením AISIS. Průzkum mezi žáky základních škol měl za úkol zmapovat názory školáků, především z druhého stupně základních škol, a také mezi nimi šířit finanční osvětu. více »
1

Sekce obsahuje celkem 36 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti