Wüstenrot chce fungovat víc jako banka (HN)


23. 09. 2008  10:10     Olga Skalková     komentáře (0)

Skupina s německými majiteli spouští novou pojišťovnu. Kvůli expanzi zvažuje žádost o rozšíření bankovní licence ČNB.

Finanční skupina Wüstenrot, která v létě rozšířila svou působnost v tuzemském pojišťovnictví, chce v Česku výrazněji promluvit i do finančního trhu. Plánuje rozšířit nabídku finančních služeb a výhledově chce spustit i některé další bankovní služby. Pro své klienty by chtěla v budoucnu vydávat například kreditní karty. "Naše působnost v Česku se výrazně rozšiřuje. Od prvního října startujeme prodej neživotního pojištění včetně povinného ručení a havarijního pojištění. V příštím roce nově nabídneme pojištění majetku i malým a středním podnikatelům," říká Pavel Vaněk, šéf představenstva a generální ředitel životní a neživotní pojišťovny Wüstenrot.

Vzniknou klasické pobočky

Vyšší ambice na českém trhu má Wüstenrotu, známému mezi Čechy zatím hlavně díky stavebnímu spoření, umožnit rozšíření pobočkové sítě a navázání spolupráce s dalšími prodejními kanály, především s makléřskými firmami. "Chceme zvednout povědomí o tom, že jsme bankou i pojišťovnou. Během příštího roku proto plánujeme u svých čtrnácti regionálních ředitelství zřídit obdobu klasických kamenných poboček, jako mají jiné pojišťovny nebo banky. Pobočky by měly mít postupně jednotný design a viditelnější logo naší společnosti ," uvedl Vaněk. Nová neživotní pojišťovna bude čtvrtou společností finanční skupiny Wüstenrot. Ta dosud sdružuje stavební spořitelnu, hypoteční banku a životní pojišťovnu. Jejím většinovým vlastníkem je společnost Wüstenrot & Württembergische, která se na webových stránkách prezentuje jako nezávislý poskytovatel finačních služeb se sídlem ve Stuttgartu.

Skupina v současnosti zaměstnává zhruba 16 tisíc lidí. Na německém trhu stavebního spoření jí patří třetí místo a na německém pojišťovacím trhu je pak osmičkou. Při větším proniknutí na český trh Wüstenrot počítá s tím, že se zaměří hlavně na svou současnou klientskou základnu, která je kolem půl milionu zákazníků. "Chceme našim klientům zajistit kompletní nabídku služeb pod jednou střechou, jaké jejich rodiny mohou potřebovat. Vedle stavebního spoření, půjček na bydlení a různých druhů pojištění je součástí našich úvah i zprostředkování platebního styku. V takovém případě samozřejmě budeme uvažovat i rozšíření bankovní licence České národní banky," říká Vaněk. "S vydáváním kreditních karet bychom chtěli začít po roce 2009," uvedl Vaněk.

Služby přidávají i rivalové

Propojování pojišťovacích a bankovních služeb je celosvětový trend. Skupina Wüstenrot je dalším z tuzemských hráčů, který chce univerzálnějšími službami získat větší loajalitu svých klientů.

Například životní pojišťovna AXA už dříve zavedla kreditní karty a nedávno díky nové licenci spustila i pojištění aut a bydlení. Plánuje spustit i internetovou banku. Stavební spořitelna Modrá pyramida ze skupiny Komerční banky nabízí od loňska běžné účty a spotřebitelské půjčky. Podobnou nabídku, včetně prodeje podílových fondů, má už delší dobu také Českomoravská stavební spořitelna ovládaná ČSOB. Plány na rozšiřování služeb signalizovala i česká pobočka slovinské pojišťovny Triglav, která se dosud soustředila na pojišťování motorových vozidel. Její šéf Petr Baný tento měsíc řekl, že do dvou let chce zažádat o licenci na poskytování životního pojištění.Wüstenrot chce fungovat víc jako banka (HN)

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20884956298

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více