XV. díl - Ideální banka 21. století:
David Petr ji vidí jako průkopníka moderních technologií


30. 01. 2015  00:36     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. David Petr z Biskupského gymnázia ve Varnsdorfu vidí ideální banku jako průkopníka nových technologií.

XV. díl - Ideální banka 21. století: David Petr ji vidí jako průkopníka moderních technologií
Některé nové technologie tento student gymnázia z Varnsdorfu také přímo navrhuje a popisuje. Práce sice není nikterak dlouhá, ale obsahuje řadu zajímavých věcí, které porotci velmi pozitivně ohodnotili. Tato práce tak přinesla tomuto soutěžícímu velmi dobré patnácté místo. Připomínáme, že počet účastníků činil 173 soutěžících. 

David Petr je propagátorem nových bezpečnostních prvků při placení, jako je otisk prstu, což je také nejčastější nápad či preference soutěžících.

"Samozřejmostí je dostupnost internetového bankovnictví a mobilní aplikace. Ta by měla mít jednoduchý, přehledný design a funkce navíc, například nákupní tipy vybrané na základě polohy a preferencí. S tím se váže placení přes NFC, bezkontaktní karty anebo pomocí biometrického ověření, což jsou rychlé, jednoduché a bezpečné způsoby platby."

Ideální banka také bude podle soutěžícího působit úplně v jiných dimenzích, než které známe nyní. Část peněz vydělaných bankou je používána pro dobro společnosti - na zlepšení životního prostředí, podporu charit či startupů. Podstatné jsou také bonusy - za loajalitu bance, za aktivitu na sociálních sítích či za nakupování přes kreditní kartu. Ta je propojena se systémem Miles & More, takže klienti sbírají míle za nákupy a cestování, za které dostávají letenky či ubytování zdarma.

Ideou tak je odměňování věrných klientů banky a to zcela efektivní a inovativní formou.

Práci tohoto studenta si můžete v plném znění přečíst na následujícím odkazu:

Petr David - soutěžní práce

DALŠÍ PRÁCE SOUTĚŽE IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ - ROČNÍK 2014 NALEZNETE ZDE!XV. díl - Ideální banka 21. století: David Petr ji vidí jako průkopníka moderních technologií

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29869888480

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5420
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0470
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0510
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0545
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2730
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7950
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9670
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více