XVII. díl - Ideální banka 21. století:
Martin Vozný vidí peníze jako plynoucí energii


06. 02. 2015  00:10     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Martin Vozný z pedagogické fakulty Univerzity Karlovy vidí peníze jako plynoucí energii.

XVII. díl - Ideální banka 21. století: Martin Vozný vidí peníze jako plynoucí energii
Martin Vozný z pedagogické fakulty Univerzity Karlovy si se svým velmi zajímavým nápadem vysloužil velmi solidní sedmácté místo. Toto umístění si Martin Vozný vydobil v konkurenci dalších 172 soutěžících. Porota ocenila zejména představu peněz jako plynoucí energie.

Ve výčtu moderních technologií této banky nechybí ani magnetická rezonance mapující mozek klienta, který žádá o úvěr či nějakou službu a která zjistí bez jakékoliv pochybnosti vnitřní vztah klienta k penězům a odpovědnosti ke splácení, tak i funkční magnetická rezonance, nebo roboti různého druhu.

"Další novinka, která se líbí novým klientům, vyhází z poskytnutých půjček, nemyslím teď úrok, ten vychází z imaginační tabulky, kterou dostanete jako suvenýr při odchodu, ale mám na myslí řádné splácení. Pakliže nastane u klienta se špatným vztahem k nesplácení, nedochází u nás k soudnímu řízení, nejhůře k exekuci, ale klient je pozván k nám, kde je mu za účelem lékaře, psychologa a NLP technika přeprogramován špatný vztah k penězům na lepší."

Martin Vozný svou ideální banku nazval příznačně IdealBank. Ačkoliv není zcela reálné, že by tímto způsobem mohla banka fungovat již za pět let, tedy v roce 2020, ve vzdálenější budoucnosti to určitě není zcela nereálné. 

Soutěžní práci Martina Vozného si můžete přečíst na následujícím odkazu:

Vozný Martin - Soutěžní práce

DALŠÍ PRÁCE SOUTĚŽE IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ - ROČNÍK 2014 NALEZNETE ZDE!XVII. díl - Ideální banka 21. století: Martin Vozný vidí peníze jako plynoucí energii

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29862799233

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více