XXIX. díl - Ideální banka 21. století:
Marek Cvach vše popsal na jedné stránce


27. 03. 2015  00:49     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Marek Cvach z Československé akademie obchodní, Resslova 5, Praha přinesl zajímavý text.

XXIX. díl - Ideální banka 21. století: Marek Cvach vše popsal na jedné stránce
Smyslem a hlavní devizou ideální banky 21. století bude komplexní znalost investic, životního stylu i návyků klientů banky. Banky tak budou mít o svých klientech veškeré informace na základě kterých budou moci nabízet klientům nejen lepší bankovní služby šité klientům na míru, ale budou jim také nabízet nejrůznější slevové kupony, nejvhodnější služby či produkty, poradí nejlepší způsob investice apod. To vše na základě hlubokých znalostí svých klientů. Banky tyto informace získají díky databázím a systémům, které získají nejčastěji díky platebním kartám a konkrétním útratám svých klientů.

Nejlepší bude nyní citovat přímo z práce Marka Cvacha, který za ní obdržel krásné 29. místo v naší soutěži Ideální banka 21. století, ročník 2014.

"Peníze samotné v hotovostní podobě také nebudou tolik používané, protože jsou snadno padělatelné a stále více lidí využije výhod platby kartou. Ta bude mít moderní prvky zabezpečení (například snímač otisku prstu majitele při platbě bezkontaktně) a klientovi přinese zajímavé bonusy. Samozřejmostí bude vedení účtu a všechny standardní bankovní operace zdarma, jelikož banka vydělá na poplatcích za platbu kartou a datech o koncovém uživateli.

Právě tato data budou pomyslným zlatým dolem tvořícím majoritní část zisků bank. Ty o nás budou vědět jak často a kdy si například kupujeme jídlo, kolik průměrně měsíčně utratíme za jednotlivé produkty, či jestli raději cestujeme v zimě nebo v létě. Na základě vyhodnocení těchto nesmírně cenných údajů nám měsíc co měsíc bude nabízet různé slevové kupony do našich oblíbených podniků, akční nabídky, či možnosti získání zpětného procentuálního bonusu z platby u partnerského obchodníka. Ten totiž velice rád zaplatí bance za tuto formu inzerce i za cenu nižší marže, jelikož bude mít loajálního a spokojeného zákazníka měsíc co měsíc.

Banka se tedy přetransformuje na instituci hodnou 21. století a bude ještě více plnit její tradiční partnerskou hodnotu pro náš aktivní a bohatý život. Leckdo by mohl namítat, že naše, již dnes velice ohrožené soukromí, ztratíme, ale není tomu tak. Všechny informace budou z velké části anonymní a my za své utrácení budeme ještě více odměňováni. Spokojené pak budou všechny strany tohoto pomyslného obchodního trojúhelníku a tak by to mělo být vždy."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!XXIX. díl - Ideální banka 21. století: Marek Cvach vše popsal na jedné stránce

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29865655466

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více