Zonky spouští kampaň #NepujcujteSiNaVanoce


04. 12. 2019  10:34     Tisková zpráva     komentáře (0)

Zonky, největší tuzemská služba propojující individuální investory a žadatele o půjčku, spustila kampaň #NepujcujteSiNaVanoce, která varuje před sjednáváním půjček na vánoční dárky. Kampaň má vlastní stránku www.nepujcujtesinavanoce.cz, probíhat bude v online médiích CNC, v deníku Metro, dále také na sociálních sítích, prostřednictvím influencerů a v tisku. 

Zonky spouští kampaň #NepujcujteSiNaVanoce
Kampaň odstartovala 18. 11. a poběží až do Vánoc. Podle průzkumu IPSOS pro Zonky z října letošního roku plánuje 9 % Čechů, že si na vánoční dárky půjčí. Téměř 70 % z nich uvádí mezi důvody pro sjednání půjčky problémy s nedostatkem financí či dlouhodobý nebo krátkodobý výpadek příjmů.

„Pokud člověk nemá finanční rezervu, nebo má výpadek příjmů, tak ta poslední věc, na co by si měl půjčovat, jsou dárky na Vánoce. Z průzkumu navíc vyplynulo, že v téměř polovině případů se jedná o půjčku do pěti tisíc korun. Tento typ hotovostních půjček je vždy zatížen vysokými úroky, daný dárek tak může být až dvakrát dražší. Většinou se navíc jedná o půjčky od šesti do dvanácti měsíců, což znamená, že jakmile jedno splácení skončí, přijdou další Vánoce a s tím i další půjčka a další zadlužení,” říká CEO Zonky Pavel Novák. „Cílem naší kampaně je před těmito riziky varovat. O Vánocích bychom neměli podléhat emocím. Radost z dárku je otázka několika málo minut, jeho splácení může ale trvat 365 dní. Vytvořili jsme také několik jednoduchých zásad, které by si měl každý předtím, než se rozhodne pro půjčku na dárky, určitě přečíst.”

 

Zásady finanční gramotnosti před Vánoci

  1. Potěšit své blízké lze o Vánocích i jiným způsobem, než drahým zbožím na hotovostní úvěr.
  2. Půjčky na vánoční dárky jsou zbytečné a způsobují dluhový kolotoč.
  3. Krátkodobé půjčky malých finančních částek jsou drahé a nevyplatí se.
  4. Lákavé nabídky „super výhodné půjčky“ před Vánoci nejsou úplně výhodné.
  5. Neberte si půjčku na produkt, který budete splácet déle, než je jeho životnost.
  6. Nepůjčujte si, pokud jste ve finanční tísni.
  7. Pokud si peníze půjčujete, vždy jen u prověřené a důvěryhodné instituce.

 

Zonky půjčují jen lidem, kteří jsou a budou schopni dlouhodobě splácet. Mají vlastní prvotřídní řízení rizika, aktuálně se v prodlení nachází pouhých 4,5 % půjček. Za celou dobu působení Zonky na tuzemském trhu bylo jenom 1,97 % veškerých půjček zesplatněních, na bankovním trhu je to 4,21 %. Z čísla 1,97 % je následně ještě třetina z nich získána zpátky. Celkové roční náklady na riziko jsou v Zonky tedy pouhých 1,6 %.Zonky spouští kampaň #NepujcujteSiNaVanoce

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24107629568

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7260
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0540
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6835
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2715
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9684
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více