Zůstáváte v DPI i po šesti měsících? Nemilosrdně vás odpojí


25. 04. 2022  09:30     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Lidé, kteří po krachu svého dodavatele energie spadli do režimu dodavatele poslední instance DPI mají povinnost uzavřít smlouvu s novým dodavatelem. Pokud tak neučiní ani do šesti měsíců mohou očekávat postih. Budou nemilosrdně odpojeni.

Zůstáváte v DPI i po šesti měsících? Nemilosrdně vás odpojí
Termín pro nalezení nového dodavatele a uzavření smlouvy s novým dodavatelem je šest měsíců. Pokud do režimu DPI spadli například senioři, kteří si neví s věcí rady a nemají potřebné informace, měli by jim s procesem pomoci jejich blízcí, resp. by měl stát či obec zajistit, aby se o povinnosti vůbec dozvěděli a pomoci jim procesem projít. Právě tito lidé jsou následně nejvíce ohroženi odpojením.

Náprava stavu je přitom zbytečně drahá a náročná a odpojení od energií může být i nebezpečné pro zdraví těchto ohrožených skupin obyvatel.

Platí, že distributoři neodpojují obyčejně lidi po uplynutí lhůty v DPI hned první den, ale až po několika dalších dnech či týdnech. Lidé tak mají stále možnost během těchto několika dní zajistit uzavření nové smlouvy na dodávku energií.

V této souvislosti varujeme občany v DPI, aby si dávali pozor na různé podezřelé nabídky pro uzavření smluv od neznámých či pochybných dodavatelů. Velmi nebezpečnými jsou zejména nabídky při osobních a neohlášených návštěvách zástupců těchto údajných distributorů. Občanům tak doporučujeme navštívení kamenné pobočky zavedeného distributora, nebo alespoň využití jeho oficiálních webových stránek.

Největší masou lidí přechodu z DPI na klasické smlouvy byli klienti zkrachovalé Bohemia Energy jimž vypršel termín odchodu z DPI 14. března tohoto roku, resp. 17. března v případě dodávek plynu. Více než milion lidí si tak muselo najít nového dodavatele, aby nedošlo k jejich odpojení od dodávek energií.Zůstáváte v DPI i po šesti měsících? Nemilosrdně vás odpojí

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

19318076849

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7440
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,7180
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2795
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7860
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,7510
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0022
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více